Penktadienis , 29 kovo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Keliautojų piniginėse grynuosius pinigus keičia banko kortelės

Keliautojų piniginėse grynuosius pinigus keičia banko kortelės

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų užsienyje atsiskaito banko kortele. Per pirmą šių metų pusmetį banko kortele atsiskaitė penktadaliu daugiau SEB banko klientų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Keliaudamas mokėjimo kortelės nepamiršta ir žinomas Lietuvos keliautojas, Rimvydas Širvinskas – Makalius.

„Esu įsitikinęs, kad geriausia į užsienį vykti tik su banko kortele arba net dviem, kurias reiktų laikyti skirtingose vietose. Net ir pametus piniginę, banko kortelėje esantys pinigai lieka saugūs. Kartais atvykstu į šalį ir iš jos išvykstu taip ir nepamatęs vietinės valiutos“, – pasakojo patyręs keliautojas.

Prie atsiskaitymų kortele įpratęs Makalius pasakoja, kad į keliones vežtis nemažai grynųjų pinigų gali būti tikras galvos skausmas. „Kovo mėnesį praleidau Filipinuose, tad teko pasiimti daugiau nei tūkstantį JAV dolerių kelionei, nes atsiskaityti kortele ten galima tik geresniuose viešbučiuose. Kelionėje visą laiką sukau galvą, ką daryti su tiek grynųjų pinigų – ar neštis su savimi einant į paplūdimį, ar slėpti apartamentuose, kurie buvo nerakinami. Kartą netgi sukau grynuosius pinigus į užuolaidas“, – įspūdžiais dalijasi keliautojas.

mokėjimo kortelės
earlyretirementahead.com nuotr.

Jis sako, kad nors egzotiškuose kraštuose be grynųjų pinigų apsieiti nepavyks, šalyse, kuriose atostogauti dažniausiai renkasi Lietuvos gyventojai, galima puikiai be jų išsiversti. Makaliaus nuomone, kortele patogu atsiskaityti ne tik euro zonos valstybėse, bet ir lietuvių pamėgtoje Turkijoje ar kaimyninėje Lenkijoje, kadangi Vakarų šalyse mokėjimo kortelių infrastruktūra yra puikiai išvystyta. Vienintele išimtimi jis įvardija Graikiją, tačiau primena, kad net ir prieš finansų krizę į šią šalį buvo rekomenduojama vykti pasiėmus daugiau grynųjų pinigų.

„Užsienyje daug kur kortele galima atsiskaityti ją tiesiog prilietus prie skaitytuvo – dar greičiau ir patogiau nei Lietuvoje. Žinoma, grynųjų pinigų gali prireikti paliekant arbatpinigių kavinėse arba keliaujant su grupe, kai renkami pinigai už visos grupės bilietą į muziejų ar kitą lankytiną vietą. Tačiau tokiais atvejais nėra sudėtinga ar labai brangu pasiimti grynųjų pinigų iš bankomatų“, – kalbėjo Makalius.

Tai, kad banko kortelės kelionėse populiarėja, rodo ir SEB banko statistika. Remiantis banko duomenimis, šiemet, palyginus su praėjusiais metais, išaugo ne tik atsiskaitymų banko kortele užsienyje skaičius, bet ir vidutinė atsiskaitymo suma – nuo 43 eurų iki 49 eurų. Šiais metais banko klientai kortelėmis dažniausiai atsiskaitė Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Švedijoje bei Vokietijoje.

„Mokėjimo kortelių populiarėjimas atsiskaitant užsienio šalyse gali būti susijęs su tuo, kad įvedus eurą, atsiskaitymai banko kortelėmis euro zonoje tapo visiškai nemokami, nes nebereikia mokėti už valiutos keitimą. Kita vertus, tai, kad daug klientų atsiskaito kortele tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija ar Lenkija rodo, jog vis daugiau keliaujančių Lietuvos gyventojų įvertina, kad mokėti kortele užsienyje yra saugiau, patogiau ir greičiau“,– komentuoja SEB banko Mokėjimo kortelių departamento direktorius Romas Čereška.

Pasak jo, tarp banko klientų populiarėja kredito korteles su kelionės užsienyje draudimu. Atsitikus nelaimingam atsitikimui, šių kortelių turėtojams bei kartu keliaujantiems šeimos nariams kompensuojamos medicininės, sergančiojo vežimo ar reabilitacijos išlaidos.

www.seb.lt informacija

Taip pat skaitykite

Pagrindinės kikbokso ir bokso prekės

Kikboksas ir boksas – dinamiškos kovinės sporto šakos, kurioms reikia specialios įrangos, kad būtų užtikrintas ...