Ketvirtadienis , 18 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Perkate batus vaikams: ekspertų patarimai

Perkate batus vaikams: ekspertų patarimai

batai-vaikamsPlanuojate pirkti batukus vaikams? Tai labai rimtas žingsnis, kadangi pasirinkti batai turi būti patogūs vaikučiais su jais turi jaustis puikiai. Tiesa, dažnai pats vaikas negali pasakyti, ar batai jam geri, ar ne, tad kiekvieno tėvelio pareiga yra stengtis įvertinti kuo daugiau galimybių, kad atrastas patenkintų lūkesčius. Batai vaikams pasirenkami atsižvelgus į tam tikrus kriterijus. Paminėsime juos žemiau.

1) Batų matavimo pliusai. Net ir perkant internetu galite įsitikinti, kad batai vaikui puikiai tiks. Paprasčiausiai rekomenduojame naudotis ne skaičiumi-žymėjimu, kuris leidžia įvertinti, kokio dydžio batai yra, tačiau centimetrais, kurie labai dažnai būna nurodyti greta batukų. Labai svarbu tiksliai išmatuoti batus, kad jie nebūtų nei per maži, nei per dideli.

2) Ortopediniai batai. Jeigu vaikui reikalingi ortopediniai batai – būtina tokius nešioti. Tai garantuoja, kad stuburas bus tokioje pozicijoje, kokia reikia ir tuo pačiu vaikas nešiodamas betus nejaus jokio diskomforto.

3) Kieti ir ar minkšti batai. Tiek kieti, tiek minkšti batai gali būti labai geras pasirinkimas. Tiesa, su kietais gali būti nepatogu atlikti tam tikrus darbus, pavyzdžiui, sportuoti. Naudinga skirtingoms paskirtims naudoti ir skirtingus batukus.

4) Kulno dydis. Labai nerekomenduojama nešioti tokius batukus, kurių padas yra visiškai lygus. Tokiu atveju jūs kenkiate vaiko kojoms ir visam stuburui. Tam tikro dydžio pakulnė yra reikalinga ir būtina. Svarbiausia įvertinti, kokio dydžio, kadangi per didelė taip pat gali kelti diskomfortą.

5) “Greitai priaugs”. Batai vaikams labai dažnai perkami per dideli, kadangi tėveliai galvoja, kad vaikas greitai priaugs, todėl galima pirkti kur kas didesnius batukus. Tokie batai gali sugadinti vaiko stuburą. Ką jau kalbėti apie tai, kad jų nešiojimas nėra labai patogus.

6) Susegimas ar surišimas? Žinoma, nerekomenduojame rinktis batukų su raištukais tokiu atveju, jeigu vaikas pats nemoka užsirišti bato. Išmokykite jį savarankiškumo ir tegul pats klijuojasi batukus. Juolab, kartais raišteliai lakstančiam vaikui gali sukelti problemų, todėl labai svarbu įvertinti ir jo saugumo faktorių.

7) Batuko svoris. Jeigu norite, kad vaikučiui būtų patogu judėti – tokiu atveju reikia pirkti batus, kurie yra lengvi. Storesni ir sunkesni dažniausiai tvaresni, tačiau judėjimas us jais komplikuotas. Kartais dėvėti – geras pasirinkimas, tačiau ne kiekvieną dieną.

8) Dėvėtų batų pirkimas. Jeigu norite sutaupyti – dėvėti batai vaikams yra galimybė. Tik labai dažnai kartu su batais galima gauti ir nemalonias odos ligas. Plius, dėvėti batai dažniausiai tarnauja kur kas ilgiau, tad apgalvokite.

9) Ar kūdikiams reikia batų? Rekomenduojame kūdikiams nedėti batuku. Geriau minkštos tapkės. Neverskite vaiko justi diskomforto vien tik dėl stiliaus.

10) Vitpadžio paieškos. Papildomas vidpadis padės vaiko kojytei kur kas geriau jaustis ir judėti. Tuo pačiu žiemos metu tai puiki papildoma apsauga.

11) Stilius? Galiausiai, stiliaus kriterijus turėtų būti paliekamas vaikui į rankas.

Ieškodami batukų nepamirškite pasitarti su vaikučiu. Ypač jeigu jis jau tokios amžiaus, kad gali pareikšti savo namuose ir pasakyti, ar konkretūs batukai jam atrodo tinkami ir ar su jais vaikučiui bus patogu leisti laiką. Batai vaikams – garantija, kad stuburas vystysis taip, kaip turi.

Investuokite ir nesuklysite.

Taip pat skaitykite

Emokymai: kodėl nuotoliniai kursai tampa vis patrauklesni šiuolaikiniam žmogui?

Gyvename skaitmeniniame amžiuje: virtuali erdvė tampa vis svarbesnė mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir mokymasis ne ...