Antradienis , 19 kovo 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / 8 naudingi ir labai įdomūs faktai apie kapines

8 naudingi ir labai įdomūs faktai apie kapines

Nors kapines galime matyti bet kuriame pasaulio kampelyje, bet kurioje šalyje ir bet kuriame mieste ar miestelyje, apie jas dažniausiai nesame linkę kalbėti ir įprastai žinome tik jų pagrindinę paskirtį – amžinojo poilsio vietą mirusiesiems. Tačiau iš tikrųjų apie kapines galima pateikti daugybę įdomių detalių, kurių galbūt iki šiol jums dar nebuvo tekę girdėti.

Liuksemburge esančios kapinės. Jei kada nors apsilankysite Liuksemburge, greičiausiai jums bus rekomenduojama aplankyti ir šiame mieste esančias kapines, kuriose yra palaidoti kariai (tarp kurių yra ir amerikietis George S. Patton). Tačiau įdomiausia yra tai, kad šiose kapinėse pusė paminklų yra balti, o pusė – juodi. Baltieji paminklai yra skirti amerikiečių kariams, kai tuo tarpu juodieji paminklai – vokiečių kariams.

XIX a. kapinės Olandijoje. XIX a. Olandijoje protestantų ir katalikų kapavietės būdavo skirtingose kapinėse. Tačiau vienai porai pavyko vienas kito nepalikti ir po mirties, amžino poilsio atgulant į tą pačią kapavietę – nepaisant to, kad jų išpažįstamos religijos buvo skirtingos.

Paminklai žvelgia į rytus. Jei žvelgtume pasauliniu mastu, pastebėtume, kad paminklų statymas rytų – vakarų kryptimi anuomet buvo labai dažnas. Ir tokia praktika taikyta dar nuo senų senovės. Pirmieji Amerikoje įsikūrę žmonės norėjo, kad jiems mirus jie būtų palaidoti kojomis į rytus, o galva į vakarus. Jie tikėjo, kad tokiu būdu jie bus pasiruošę iš naujo pakilti ir pasitikti naują dieną su kylančia saule. Žinoma, bėgant laikui situacija pasikeitė ir kapinėse paminklai pradėti statyti labai skirtingomis kryptimis.

Skirtingi kapinių pavadinimai. Lietuvoje mums yra įprasta kapines vadinti vienu ir tuo pačiu pavadinimu – kapinėmis. Tačiau anglų kalboje yra keli pavadinimai, kurie yra naudojami siekiant apibūdinti skirtingas kapines. Pavyzdžiui, angliškas žodis „graveyard“ yra skirtas kapinėms, kurios yra šalia bažnyčios. Tuo tarpu „cemetery“ pavadinimas yra skirtas kapinėms, kurios yra atskirtos nuo bažnyčios. Be to, jose galima laidoti ir mirusiųjų pelenus.

Didysis Everestas. Apie Everestą žinome kiekvienas. Lygiai taip pat ne vienas mūsų esame girdėję apie tai, kad šis kalnas yra pasiglemžęs daugybės alpinistų gyvybes. Tačiau ar kada nors pagalvojote, kas nutinka žuvusių alpinistų palaikams? Nors dalis palaikų būna surandami ir nugabenami žemyn, vis dėlto didelė dalis palaikų yra likę kalne. Todėl Everestas turi ir dar vieną pavadinimą, kuris yra „Kapinės debesyse“. Bėgant laikui kai kurių žuvusių alpinistų kūnai kartas nuo karto yra surandami, tačiau kalne vis dar yra daugybė žuvusių alpinistų, kurių būvimo vieta nėra žinoma.

Neoficialios kapinės. Kai kuriose pasaulio šalyse yra neoficialių kapinių, kuriose yra palaidoti mirusieji. Tačiau dažniausiai žmonės nemano, kad tokios kapinės gali egzistuoti ir civilizuotose šalyse, pvz., tokiose kaip JAV. „Leakin Park“ yra vienos iš tokių neregistruotų kapinių, veikiančių Baltimorėje (JAV). Iki šiol šioje vietoje buvo rasti 67 žmonių palaikai.

Apleistos JAV kapinės. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra senos apleistos kapinės, kuriose stovi ypatingai didelės 43 JAV prezidentų skulptūros.

Paminklų akmuo. Ar žinojote, kad žvelgdami į kapinėse pastatytus paminklus jūs galite lengviau suprasti, kuris palaidotas žmogus buvo turtingas arba priklausė kariuomenei? Tai ypač būdinga JAV. Istoriškai matyti, kad turtingieji dažniausiai rinkdavosi marmurą ir granitą, kai tuo tarpu vargingiau gyvenę žmonės paminklų gamybai rinkdavosi smiltainį, kalkes ar netgi medieną. JAV vyriausybės statomi paminklai mirusiems kariams yra pagaminti iš marmuro, granito arba bronzos.

Daugiau: https://www.kapu.lt/

Taip pat skaitykite

Dantų implantų pranašumai: šypsenos ir burnos sveikatos atkūrimas

Dantų implantavimas Vilniuje Domus Dentes klinikoje iš esmės pakeitė odontologijos sritį, siūlant nuolatinį ir veiksmingą ...