Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Kinas / Animacijos meno subtilybės pristatomos filmų festivalyje „Tindirindis“

Animacijos meno subtilybės pristatomos filmų festivalyje „Tindirindis“

Šių metų gruodžio 1–5 dienomis Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74) vyks 13-ojo tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis 2015“ geriausių nekomercinės animacijos kūrinių iš viso pasaulio peržiūros. Bus parodytos šešios animacinių filmų programos, skirtos patiems mažiausiems žiūrovams, paaugliams ir suaugusiesiems.

Gruodžio 1, 2, 4 d. filmų peržiūros vyks 17.30 val., gruodžio 3 d. – 18.00 val., gruodžio 5 d. – 13.00 ir 14.30 val. Bilietus galima įsigyti Chaimo Frenkelio vilos kasoje. Filmai originalo kalba su angliškais titrais.

Jau tryliktus metus vienintelis Lietuvoje vykstantis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ pristato garsių animacijos meistrų ir jaunimo filmus, apdovanotus pagrindiniais prizais didžiausiuose pasaulio festivaliuose – Ansi, Štutgarto, Zagrebo, Hirosimos, Varnos ir kituose. Filmai skirti visiems, mėgstantiems juoką, muziką, sapnus, gyvenimiškas istorijas ar tiesiog norintiems pakeliauti po pasakų pasaulį.

Trumpametražių filmų kategorijoje šiauliečiams šiemet bus parodytos šešios skirtingos animacinių filmų programos, atskleidžiančios įvairiapuses animacijos meno subtilybes. Festivalį gruodžio 1 dieną pradės tema „Juoko vitaminai“, kurią sudaro juokingiausi ir komiškiausi festivalio filmai. Kino salėje „Kapitol“ susirinkę žiūrovai išvys, kas nutinka, kai giltinė nusprendžia išeiti atostogų, kai višta įsimyli, o gaidys, tampydamas už virvelės, bando pakeisti ne tik savo šeimininką, bet ir visą pasaulį.

Chaimo Frenkelio vila
Chaimo Frenkelio vila

Gruodžio 2-ąją į festivalį „Tindirindis 2015“ kviečiami tik suaugusieji. Jiems bus rodomi trumpametražiai programos „Žaidimai suaugusiesiems“ filmai, plėtojantys temas apie meilę, flirtą ir aistras, savo tapatybės suvokimą, toleranciją, pasaulio žiaurumus ir išbandymus.

Gruodžio 3-ąją susirinkę Chaimo Frenkelio viloje išvys programą „Vaizdų muzika“, kurioje muzika yra viena iš svarbiausių filmų sudedamųjų dalių. Trylikos juostų vaizdai pinsis su įvairių šalių ir tautų ritmais bei nukels į tolimas erdves.

Kitą dieną, gruodžio 4-ąją, „Siurrealistinio pasaulio“ programoje žiūrovai išvys aukštesnės realybės formų, keistų svajonių ir žaismingų idėjų kupinus filmus, kuriuose atskleidžiami įvairūs, aštrūs pasaulio kampai.

Mažiesiems festivalio žiūrovams šiemet skirtos dvi programos, kurių filmai bus rodomi gruodžio 5 dieną. Popiet, 13 val., dėmesys bus skiriamas mažiausiems festivalio dalyviams – programoje „Istorijos mažyliams“ jų lauks dvylika nuotaikingų filmų apie asiliuko ir žirafos meilę, voveraičių ir riešutų nuotykius, begemoto ir paukštelio draugystę ir kt. 14.30 val. prasidės „Pasakų pasaulis“, kuriame – 12 filmų vaikams, mėgstantiems pasakas ir pamokančias istorijas.

Festivalio „Tindirindis“ partneris Šiauliuose – „Aušros“ muziejus – visus šiauliečius ir miesto svečius kviečia susipažinti su kokybiška animacija, o gruodžio 1 – 18 dienomis organizuoja specialias festivalio animacinių filmų peržiūras moksleiviams.

Bilietų kainos: vienas kino seansas – 2 Eurai, du – 3 Eurai*; moksleiviams, studentams, senjorams – 1 Euras; ikimokyklinio amžiaus vaikams, atėjusiems su šeimos nariu, kino seansas nemokamas. *Nuolaidos taikomos vienam asmeniui perkant bilietą į dviejų dienų kino seansus.

Daugiau informacijos apie festivalio „Tindirindis 2015“ filmų programas svetainėse www.ausrosmuziejus.lt, www.tindirindis.lt.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus l. e. ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pareigas Asta Žemrietaitė, tel. (8 41) 43 36 80.

XIII tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ programa

Gruodžio 1 diena, antradienis, 17.30 valanda
„Juoko vitaminai“ (trumpametražiai filmai visiems), 80 min.

Gruodžio 2 diena, trečiadienis, 17.30 valanda
„Žaidimai suaugusiesiems“ (trumpametražiai filmai suaugusiesiems), 99 min.

Gruodžio 3 diena, ketvirtadienis, 18.00 valanda
„Vaizdų muzika“ (trumpametražiai filmai visiems), 79 min.

Gruodžio 4 diena, penktadienis, 17.30 valanda
„Siurrealistinis pasaulis“ (trumpametražiai filmai visiems), 87 min.

Gruodžio 5 diena, šeštadienis, 13.00 valanda
„Istorijos mažyliams“ (trumpametražiai filmai vaikams), 67 min.
14.30 val. „Pasakų pasaulis“ (trumpametražiai filmai vaikams), 79 min.

Taip pat skaitykite

Gražiausios Šiaulių vietos

Nors Šiauliai nėra didelis miestelis, tačiau lankytinų vietų – tikrai labai daug. Juokaujama, kad Šiauliai ...