Antradienis , 18 birželio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Augalinė mityba: didžiulė nauda žmogaus sveikatai

Augalinė mityba: didžiulė nauda žmogaus sveikatai

Augalinė mityba bėgant metams sulaukia vis didesnio populiarumo visame pasaulyje. Be to, vis daugiau žmonių teigia skiriantys dideles pastangas tam, kad sumažintų mėsos ir pieno produktų vartojimą bei vartotų daugiau augalinio maisto. Kadangi augalinė mityba gali padėti lengviau pasiekti su mūsų sveikata ir savijauta susijusius tikslus – nepaisant to, ar tai būtų svorio mažinimas, geros sveikatos išlaikymas, ar tiesiog pilnavertiška mityba, apie jos privalumus verta pakalbėti plačiau.

Kas yra augalinė mityba?

Augalinė mityba, kaip ir sufleruoja jos pavadinimas, yra augaliniu maistu paremta mityba. Tačiau tai ne tik vaisiai ir daržovės, bet ir neskaldyti grūdai, ankštiniai augalai, pupelės, sėklos, riešutai ir aliejai. Tokioje mityboje nėra jokių gyvūninės kilmės produktų, įskaitant mėsą, žuvį, pieno produktus ir kiaušinius. Tačiau jei norite pasinaudoti augalinės mitybos nauda, tai tikrai nereiškia, kad turite tapti veganu ar vegetaru – galite tiesiog proporcingai vartoti daugiau augalinio maisto.

Augalinės mitybos privalumai mūsų sveikatai

  • Augalinė mityba mažina kraujospūdį. Dėl hipertenzijos gali kilti daug sveikatos problemų, tarp kurių yra ir širdies ligos, insultas, 2 tipo diabetas ir kt. Žmonėms, kurie jau serga hipertenzija, rekomenduojama vengti mėsos vartojimo. Augalinė mityba gali padėti sumažinti tokią riziką, kadangi kontroliuoja kraujospūdį.
  • Padeda sumažinti cholesterolio lygį. Dėl didelio cholesterolio lygio kraujyje gali kauptis riebalai, kurie sutrikdo kraujotaką, todėl padidėja širdies priepuolių, insulto ir širdies ligų rizika. Augalinė mityba padeda sumažinti cholesterolio lygį ir minėtų ligų riziką.
  • Gerina širdies sveikatą. Mėsoje yra sočiųjų riebalų, kurie kenkia širdies sveikatai, jei jų vartojama per daug. Atlikti tyrimai parodė, kad augalinė mityba padeda sumažinti širdies ligų riziką ir pagerina sveikatą.
  • Padeda sumažinti svorį. Augalinės mitybos propagavimas gali padėti sumažinti nutukimo riziką. Savo kasdienę mitybą papildžius sveikais augalinės kilmės produktais, galima lengviau išlaikyti sveiką svorį ir išvengti visų su nutukimu susijusių padarinių.
  • Mažina insulto riziką. Aukštas kraujospūdis, širdies ligos, nutukimas, diabetas, didelis cholesterolio lygis ir kt. gali padidinti insulto riziką. Laimei, augalinė mityba ir sveikas gyvenimo būdas tokią riziką gali sumažinti.

Ir tai nėra vieninteliai augalinės mitybos privalumai mūsų sveikatai, todėl nenuostabu, kodėl pastaruoju metu augalinė mityba sulaukia tokio didelio populiarumo.

Daugiau: https://www.naturli-foods.lt/

Taip pat skaitykite

Namų apdaila: kodėl vis dažniau pasirenkamos plytelės?

Šiuolaikiniai namai dažnai atspindi savo šeimininkų skonį, individualumą ir gyvenimo būdą. Vienas iš svarbiausių elementų, ...