Ketvirtadienis , 2 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / „Aušros” muziejus tęsia kunigo-skulptoriaus A. Rimavičiaus 150-ųjų gimimo metinių renginių ciklą

„Aušros” muziejus tęsia kunigo-skulptoriaus A. Rimavičiaus 150-ųjų gimimo metinių renginių ciklą

Šių metų spalio 25 dieną (sekmadienį), 13 val. 30 min. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje (adresas Gegužių g. 57, Šiauliai) vyks renginys-koncertas, skirtas Antano Rimavičiaus, kunigo ir skulptoriaus, 150-osioms gimimo metinėms. Koncertuos kamerinis ansamblis „Ars Vivo“, meno vadovas Sigitas Vaičiulionis.

Kunigo ir savamokslio skulptoriaus Antano Rimavičiaus gyvenimas ir kūrybinis palikimas ilgą laiką buvo nepelnytai primiršti. Palikęs ryškius ganytojiškos ir kūrybinės veiklos pėdsakus Latvijoje, ten ir atgulęs amžino poilsio, iškilusis šakyniškis didelę dalį skulptūrų testamentu paliko tėvynei Lietuvai. Šios skulptūros saugomos Šiaulių „Aušros“ muziejuje.

Chaimo Frenkelio vila
Chaimo Frenkelio vila

A. Rimavičiaus 150-ųjų gimimo metinių minėjimui „Aušros“ muziejus skyrė renginių ciklą, kuris kai kam primena, o kai kuriuos ir supažindina su šiuo kūrėju ir jo darbais. Pirmasis renginys įvyko rugsėjo 10 dieną Chaimo Frenkelio viloje. Čia buvo atidaryta tarptautinė paroda „Antanas Rimavičius: Dievui ir Žmogui“, kurioje pristatyti A. Rimavičiaus darbai iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Rundalės rūmų muziejaus (Latvija) rinkinių. Norintys apžiūrėti parodą tai gali padaryti iki lapkričio 29 dienos.

Šiuo metu Šiauliuose yra eksponuojami visi „Aušros“ muziejuje saugomi A. Rimavičiaus darbai. Skulptūras ir bareljefus galima apžiūrėti Chaimo Frenkelio viloje, didžiąsias Kryžiaus kelio stotis – Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, mažąsias Kryžiaus kelio stotis – Šiaulių vyskupijos kurijoje.

Sakralios erdvės visą gyvenimą lydėjo A. Rimavičių: 1884-aisiais įstojęs į Peterburgo dvasinę akademiją, A. Rimavičius Kaune buvo įšventintas į kunigus ir nuo tada visą likusį gyvenimą nugyveno katalikiškoje Latgaloje, kur kunigavo 10-tyje parapijų. Neatsitiktinai antrasis ciklo renginys, 150-ųjų kunigo ir skulptoriaus gimimo metinių minėjimo koncertas, spalio 25 dieną vyks Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje – čia jau beveik šešerius metus tikintieji meldžiasi A. Rimavičiaus išdrožtų Kryžiaus kelio stočių fone.

Lapkričio viduryje Šiaulių „Aušros“ muziejus kvies į paskutinį ciklo renginį – paskaitą, kurioje bus aptariama, kokią įtaką skulptoriaus A. Rimavičiaus kūrybai darė liaudies menas ir kaip jo darbai praplėtė liaudies meno suvokimą.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Partnerė – Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia. Rėmėjos: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Dailės skyriaus muziejininkė-vyresnioji specialistė Regina Tamašiūnaitė, telefonas (8 41) 43 96 75.

Taip pat skaitykite

Emokymai: kodėl nuotoliniai kursai tampa vis patrauklesni šiuolaikiniam žmogui?

Gyvename skaitmeniniame amžiuje: virtuali erdvė tampa vis svarbesnė mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir mokymasis ne ...