Trečiadienis , 1 vasario 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Besibaigiančią vasarą šiauliečiai palydėjo Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždaryme

Besibaigiančią vasarą šiauliečiai palydėjo Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždaryme

Šių metų rugpjūčio 26 dieną Chaimo Frenkelio vilos parke (adresas Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko XII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo koncertas – muzikos spektaklis „Operetė kitaip“. Visi susirinkę po atviru dangumi išgirdo linksmą, nuotaikingą ir emocionalią XIX a. muziką, nuspalvintą šmaikščiais dialogais bei arijomis. Dalyvavo: Liudas Mikalauskas (bosas), Egidijus Bavikinas (tenoras), Eglė Janauskaitė (fleita), Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Meno vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius.

Renginyje dalyvavo ir žodį tarė festivalio globėjas, LR kultūros ministras Šarūnas Birutis, kuris organizatoriams linkėjo kūrybinių sumanymų, o susirinkusiems – meilės kultūrai, istorijai ir miestui. „Tik mes kuriame savo aplinką ir atsakome už miesto bei Tėvynės ateitį“, – kalbėjo kultūros ministras. „Didelė garbė būti šio festivalio globėju, nes Šiauliai yra mano gimtasis miestas. Taip pat džiugu, kad festivalis turi daug draugų, rėmėjų ir palaikytojų, nes kultūra be mecenatų neegzistuoja niekur“, – sakė Š. Birutis.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas prisiminė festivalio atidarymo akimirkas ir dėkojo už įdomų festivalio renginių ciklą, linkėdamas tęsti jį ir kitąmet. „Esame laimingi, kad turime tokį festivalį Šiaulių mieste“, – pabrėžė meras.

„Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza atkreipė dėmesį, kad muziejaus organizuojamo vasaros festivalio uždavinys yra apjungti visas meno mūzas. „Klasikinė muzika, džiazas, kinas, šokis, teatras, poezija – siekiame, kad visi menai rastų jaukią vietą čia, Chaimo Frenkelio viloje“, – kalbėjo R. Balza. „Aušros“ muziejaus direktorius užsiminė, kad kartu su festivalio meno vadovu Robertu Šerveniku jau dabar galvoja apie XIII Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programą, kuri kitąmet gali būti dar platesnė nei šiemet.

CHAIMO FRENKELIO VILA
Nuotr. Rolando Parafinavičiaus

Po šiltų išsakytų žodžių ir linkėjimų R. Balza įteikė padėkas rėmėjams, kurių dėka festivalis kasmet auga ir žiūrovams gali pasiūlyti vis įvairesnių kultūrinių renginių.

Valstybės dieną, liepos 6-tąją, prasidėjęs festivalis tęsėsi du mėnesius, per kuriuos įvyko net aštuoni, įvairių meno sričių mėgėjų skonį galintys patenkinti pasirodymai. Šiauliečiai ir miesto svečiai, pasirinkę vasaros vakarus praleisti Chaimo Frenkelio vilos erdvėse, išgirdo ir pamatė teatralizuotas istorijas, pamokančias pasakas, žodžio ir muzikos improvizacijas, nebyliojo kino kompoziciją, susipažino su tradicinėmis Gruzijos dainomis ir šokių judesiais, nepamirštamomis portugališkomis melodijomis. Dalyvavę renginiuose su savimi išsinešė ir dalelę to vakaro programos – visi festivalio pasirodymai skatino žiūrovus ne tik pasimėgauti kūryba, tačiau ir atrasti šį tą naujo, negirdėto ir nematyto, pažinti ir pamąstyti, prisiminti ir pasidžiaugti. Neliko pamiršti ir mažieji festivalio dalyviai – specialiai jiems ir visai šeimai buvo dedikuotas lėlių spektaklis lietuvių liaudies pasakos motyvais.

Uždarymo programa įrodė, kad XIX a. viduryje Prancūzijoje atsiradusi ir išpopuliarėjusi operetė, dažnai vadinama muzikine komedija, tebeturi stiprų poveikį bei kelia susidomėjimą ir šiandien. Būrys klausytojų nepabūgo prognozuoto lietaus ir susirinko po atvirumi dangumi, tarsi iki kitų metų palydėdami vasarą ir tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį.

Nuotaikingame spektaklyje skambėjo Johano Štrauso, Karlo Celerio, Imrės Kalmano, Franco Leharo, Filipo Sparko, Franco Zupės ir kt. autorių kūriniai. Emocionalius pagrindinius operečių herojus įkūnyjo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai bei daugelio tarptautinių konkursų laureatai: Liudas Mikalauskas (ugniagesys gelbėtojas Florijonas) ir Egidijus Bavikinas (pasienietis Rubežius). Prie žinomų solistų prisijungė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro narė bei respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, jauna fleitininkė Eglė Janauskaitė (policijos pareigūnė). Kartu su jau minėtu orkestru klausytojams buvo kuriamas nuotaikingas ir šmaikštus pasakojimas, kuris neleido likti abejingiems.

Šiemet kartu su festivaliu Chaimo Frenkelio viloje atidaryta skulptoriaus, dėstytojo, šiuolaikinio meno kūrėjo Algimanto Šlapiko metalo ir granito skulptūrų paroda, kurią dar bus galima apžiūrėti iki šių metų rugsėjo 27 dienos.

Pagrindinės festivalio rėmėjos: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Partnerė – LRT klasika. Partnerė Šiauliuose bilietų platintoja „Ticket Market“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai – „Šiauliai plius“ žiniasklaidos grupė: Šiaulių regiono televizija „Splius“, savaitraštis „Šiauliai plius“, naujienų portalas „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: JCDecaux Lietuva, dienraštis „Šiaulių kraštas“, UAB „Saulės radijas“, UAB „Šiaulių apskrities televizija“, VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras“. Rėmėjai: „BTA Insurance Company“ SE filialas Lietuvoje , UAB „Sabalin“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, Arvydo Mockaus labdaros ir paramos fondas, AB spaustuvė „Titnagas“. Draugai: VšĮ „Kristupo festivalis“, Gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos informacijos centras, JAV ambasada Lietuvoje, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, Valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“.

Taip pat skaitykite

Medinės tvoros dažymas: naudingi patarimai

Jūsų nuosavo namo teritoriją juosia medinė tvora, kuri saugo jūsų namus ir suteikia jums daugiau ...