Sekmadienis , 21 liepos 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / CHAIMO FRENKELIO VILOJE – 140-ŲJŲ ŠATRIJOS RAGANOS GIMIMO METINIŲ MINĖJIMAS

CHAIMO FRENKELIO VILOJE – 140-ŲJŲ ŠATRIJOS RAGANOS GIMIMO METINIŲ MINĖJIMAS

2017 metų kovo 8 dieną, trečiadienį, 11–14 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks Šiaulių universiteto Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedros, Menų katedros ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuojami tekstų skaitymai „Šatrijos Ragana: vakar ir visados“, skirti rašytojos 140-osioms gimimo metinėms. Renginio metu bus paskelbti moksleivių ir studentų kūrybinio darbų konkurso, skirto interpretacijoms Šatrijos Raganos kūrybos tema, laureatai.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė pristatys muziejuje saugomą autentišką Šatrijos Raganos tautinį kostiumą, primindama, kad 2017-ieji – Lietuvių tautinio kostiumo metai. Pranešimą tema „Mūsų tautinio ir dvasinio atgimimo vedliai (Vydūnas ir Šatrijos Ragana)“ skaitys Vydūno draugijos narys doc. dr. Juozas Šidiškis. Susirinkusieji Chaimo Frenkelio viloje taip pat išgirs ištraukas iš Šatrijos Raganos kūrinių, skaitomas aktoriaus Vlado Baranausko.

Artėjant Šatrijos Raganos 140-osioms gimimo metinėms, Šiaulių universiteto Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedra ir Menų katedra kvietė moksleivius ir studentus iš visos Lietuvos dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Šatrijos Raganai – 140“. Pasitelkdami įvairias kūrybos priemones ir žanrus (tapybą, grafiką, fotografiją, videofilmus, teatrines improvizacijas, esė, poeziją, noveles, apsakymus ir kt.) konkurso dalyviai interpretavo ir vertino lietuvių literatūros klasikės gyvenimą, kūrybą.

Konkurse dalyvavo per aštuoniasdešimt moksleivių ir studentų. Jų darbus vertino kompetentinga komisija, vadovaujama Šaulių universiteto Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedros dėstytojos doc. dr. Dalios Jakaitės. Šatrijos Raganos minėjimą vainikuos konkurso laureatų paskelbimas.

Taip pat skaitykite

Namų apdaila: kodėl vis dažniau pasirenkamos plytelės?

Šiuolaikiniai namai dažnai atspindi savo šeimininkų skonį, individualumą ir gyvenimo būdą. Vienas iš svarbiausių elementų, ...