Antradienis , 11 rugpjūčio 2020
Pagrindinis / Verslas / Darbas Olandijoje: darbo paieškos ir patarimai

Darbas Olandijoje: darbo paieškos ir patarimai

Vis daugiau lietuvių emigracijai pasirenka Olandiją, tačiau sprendimas emigruoti įprastai niekuomet nėra lengvas ir paprastas. Todėl jei jus šiuo metu taip pat domina darbas Olandijoje, būtų naudinga iš anksto sužinoti apie Olandijos darbo rinką, darbo galimybes, olandų darbo kultūrą ir kitas darbui Olandijoje svarbias detales. Todėl pateikiame jums susistemintą darbui Olandijoje skirtą vadovą.

Olandijos darbo rinka

Olandijoje yra daugybė darbo galimybių užsienio šalių gyventojams. Šioje Europos šalyje, kurią jau ilgą laiką yra pamėgę mūsų tautiečiai, veikia begalė tarptautinių kompanijų, tarp kurių būtina paminėti tokias kompanijas kaip „ING Group“, „Royal Dutch Shell Group“, „Unilever“, „Philips“ ir „Heineken“ – be to, yra galybė darbo agentūrų, kurios padeda užsienio šalių gyventojams surasti darbo vietą Olandijoje.

Olandija turi pakankamai stabilią ekonomiką, kuri yra stiprinama daugybės užsienio šalių investicijų (dėl palankesnės mokestinės aplinkos). Šalyje gyvena daug skirtingų tautybių ir aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių, iš kurių beveik 23% yra užsieniečiai arba etninės mažumos. Ir nors nedarbo lygis Olandijos ekonominės krizės metu buvo padidėjęs, Olandija vis dar yra tarp mažiausiu nedarbo lygiu pasižyminčių šalių Europoje (2018 m. gruodžio mėn. ji užėmė 4 vietą, su 3.6%), kai tuo tarpu Europos vidurkis yra 6.6%.

Minimalus darbo užmokestis Olandijoje priklauso nuo dirbančiojo asmens amžiaus, todėl yra kasmet perskaičiuojamas. 2019 m. sausio 1 d. minimalus atlyginimas siekė 1615.80 EUR/mėn. tiems, kurie yra vyresni nei 22 m.

Darbai Olandijoje

Aukštos kvalifikacijos darbuotojai Olandijoje turi didžiulę paklausą – ji yra tokia didelė, kad šioje šalyje egzistuoja ir greitasis imigracijos procesas, kuris padeda juos pritraukti. Be to, kai kuriems iš užsienio šalių atkeliavusiems darbuotojams yra taikomos mokesčių lengvatos. Tarp tokių darbuotojų yra inžinieriai, techninių gebėjimų turintys darbuotojai, IT specialistai, finansų sektoriuje dirbantys darbuotojai, taip pat žmonės, kurie dirba pardavimų, rinkodaros ir klientų aptarnavimo srityse. Taipogi, Olandijoje yra didelė darbuotojų paklausa sveikatos priežiūros, mokesčių, vadybos ir švietimo srityse.

Kalbant apie atlyginimą, remiantis statistiniais duomenimis, odontologija yra profesija, kurioje ką tik baigusiems studijas žmonėms pradinis atlyginimas Olandijoje yra didžiausias (4000 EUR). Kita vertus, ką tik vizualinio meno/dizaino, muzikos ir šokių studijas baigę žmonės pradžioje gauna vidutiniškai 1200 EUR mėnesinį atlyginimą.

Taip pat Olandijoje yra atlyginimo lubos tiems darbuotojams, kurie dirba viešajame sektoriuje – jie per metus negali uždirbti daugiau nei 181 000 EUR.

Olandų darbo aplinka ir kultūra

Olandai įprastai per savaitę dirba 36-40 val. – kartais šis laikas būna padalintas per keturias dienas. Darbas Olandijoje yra puikiai organizuotas, todėl didžioji dalis jo yra atliekama įprastinėmis darbo valandomis (t.y. tarp 9 val. ryto ir 17 val. vakaro). Šioje šalyje taip pat įprastai nėra tikimasi, kad darbuotojas dirbs viršvalandžius (išimtis taikoma vadovaujamose pozicijose).

Olandai yra tikri visuotinės lygybės šalininkai ir tai tiesiogiai atsispindi darbovietėse. Dažniausiai olandų kompanijose taikoma horizontali organizacinė struktūra ir jie įprastai vadovaujasi žingsnis po žingsnio sudarytais planais. Sprendimai yra priimami tik tuomet, kai būna aptariamos visos įmanomos galimybės, todėl sprendimų priėmimo procesas gali būti pakankamai ilgas ir sudėtingas. Susitikimai įprastai yra planuojami iš anksto, vykdomi dažnai ir neformaliai, o kadangi pagrindinis jų tikslas yra kiekvienam pasiekti sutarimą, gali užsitęsti labai ilgą laiką.

Įdarbinimo agentūros

Daugybė Olandijoje veikiančių kompanijų pasikliauja įdarbinimo agentūromis, tokiu būdu ieškodami naujų darbuotojų. Todėl tai yra labai dažnas ir populiarus būdas, kurį pasitelkdami žmonės ieško darbo Olandijoje. Įdarbinimo agentūros siūlo labai plataus spektro darbus (tiek trumpalaikius, tiek ir ilgalaikius), tokius kaip administravimas, pardavimai, rinkodara, finansai, IT, žmogiškieji ištekliai, medija, sveikata, švietimas ir kt.

Taip pat skaitykite

Patogiausias būdas krovinius vežti į Švediją

Krovinių gabenimas Skandinavijos šalių kryptimis, o tarp jų ir į Švediją, iš Lietuvos ir atvirkščiai ...