Penktadienis , 26 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Darbo užmokesčio apskaita, kas ją gali atlikti?

Darbo užmokesčio apskaita, kas ją gali atlikti?

Jei jūsų įmonės darbuotojų skaičius sparčiai auga augant jūsų verslui, turite apsvarstyti sprendimus, kurie padėtų jums įveikti darbo užmokesčio problemas, tokias kaip darbo užmokesčio apskaita. Dažnai pasirenkama iš kelių alternatyvų. Pirmas – įsigyti „geresnę“ specializuotą kompiuterinę programą. Antrasis – susirasti darbuotoją, kuris įmonėje tvarkytų tik darbo užmokestį, arba sukurti tokią pareigybę. Paskutinė ir populiariausia alternatyva yra priskirti šias pareigas personalo skyriui. Tiesa, pastarasis variantas toli gražu nėra efektyvus. Kiekviena įmonė yra skirtinga, taip pat sprendimai dėl darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo yra skirtingi. Vienose įmonėse kaupiamasis darbo užmokesčio apskaičiavimas taikomas dėl nukrypimų nuo įprastų darbo sąlygų, tokių kaip viršvalandžiai, naktinis darbas, poilsis ar atostogos, sustojimai, komandiruotės, kitose – įprastas darbo užmokesčio apskaičiavimo būdas.

Darbo užmokesčio administravimui atlikti reikia kompetencijų

Darbo užmokesčio apskaita reikalauja ypatingo atidumo ir atsakingumo, žinių ir patirties, reikalingos buhalterinės apskaitos programos ir jų išmanymas. Specialistas turi turėti kompetenciją ir suvokimą apie šalies įstatymus ir suprasti, jog kiekvienas į sistemą įvestas skaičius yra susijęs su konkrečiu įmonės darbuotoju, kuriam už darbą mokamas atlyginimas įmonėje. Šie duomenys turi būti tikslūs, nes nuo to priklauso darbuotojo įvertinimas ir jo reakcija gavus atlyginimą. Darbo užmokesčio apskaičiavimo procesas apima šias pareigas: darbo užmokesčio apskaičiavimą, skirtingų atostogų rūšių apmokėjimo įvertinimą (tinkamus stažo metus, kasmetines atostogas ir tikslines atostogas), išeitinių kompensacijų, su darbo užmokesčiu susijusių pajamų, neapmokestinamųjų pajamų (NPD) apmokestinimą. Taip pat svarbus: valstybinio socialinio draudimo mokestis, mokesčių deklaravimo tvarka, įvairių subsidijų pritaikymo ir jų įtakos vidutiniam darbo užmokesčiui įvertinimas ir kt.

Ką reikia žinoti apie metinę pajamų deklaraciją?

Vienas iš svarbių įmonės darbo užmokesčio užduočių kartą per metus – metinės pajamų deklaracijos pateikimas VMI. Pranešti reikia ne tik atlyginimo duomenis, bet ir visus papildomus mokėjimus (pvz., dovanas), taip pat mokėjimus darbuotojams pagal verslo liudijimus ar asmeninės veiklos pažymas ir pan. Remiantis šiais skaičiais, gyventojai turi papildomai sumokėti gyventojų pajamų mokestį arba susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio. Deklaravimas vyksta iki kiekvienų metų vasario 15 d., kuomet turi būti atliktos ir standartinės mėnesinės užduotys – skaičiuoti darbo užmokestį, mokesčius, pildyti deklaracijas ir kt. Šis laikotarpis – tikras iššūkis darbo užmokesčio specialistams!

Taip pat skaitykite

Skaitmeninės „Doup“ vizitinės kortelės: nauji vėjai verslo komunikacijoje

Šiandieninėje sparčiai kintančioje verslo aplinkoje įmonės turi nuolatos prisitaikyti prie naujų technologijų ir skaitmeninių atnaujinimų. ...