Pirmadienis , birželio 17 2019
Pagrindinis / Įvairenybės / Dėl IV klausimų visada galite tartis su VMI

Dėl IV klausimų visada galite tartis su VMI

euro zenklas
Nuotrauka: https://pixabay.com/en/bank-note-euro-bills-paper-money-209104/

Ketinate papildomai prisidurti iš kažkokios savarankiškos veiklos, bet norite, kad viską daryti legaliai, jog mokesčių inspektoriams nekiltų jokių klausimų? Tada pagalvokite apie individualios veiklos įregistravimą. Ko gero nerasite jokios kitos veiklos formos, kurią įregistruoti būtų taip lengva ir greita. Jos įregistravimui užteks skirti vos kelias minutes jūsų laiko. Viską padaryti galite internetu. Pabrėžtina, kad individualios veiklos pažymos gavimas jums nieko nekainuos, nes pati registravimo procedūra yra nemokama. Ką vertėtų žinoti apie IV pažymos gavimą bei veiklos vykdymą?

Individualios veiklos apskaitos vedimas tikrai nepareikalaus daug laiko, tuo labiau – kažkokių papildomų lėšų. Pirmiausia turite žinoti, kad visą apskaitą jūs galite vesti elektronine forma. Tiesiog naudokite word ar exel programas tiek sąskaitų, tiek ir apskaitos žurnalo pildymui. Šios programos gali būti naudojamos laisvai, tačiau turėkite galvoje, kad visa informacija turi būti pildoma vadovaujantis tvarka ir nustatytomis taisyklėmis. Jeigu nežinote kaip viską pildyti, tiesiog internete susiraskite pildymo taisykles – jos viską paaiškina gana suprantamai. Taip pat internete galite rasti ir apskaitos dokumentų pavyzdžius, o pagal juos minėtomis programomis susikusite savo dokumentus elektronine forma ir tiek. Kai mokesčių inspektoriai sugalvos jus iškviesti patikrinimui, tiesiog paskambinkite ir pasiteiraukite ar viską reikia atsispausdinti ar pakaks visus dokumentus pristatyti elektronine forma.

Taipogi naudinga žinoti tai, kad mokesčių mokėjimo tvarka yra labai lanksti. Vykdydami individualią veiklą pagal pažymą, jūs galite mokėti mokesčius pasirinktu laikotarpiu. Tai reiškia, kad turite teisę mokesčius mokėti kas mėnesį, kas ketvirtį, kas pusmetį ar kas metus. Žinoma, kalbant apie sveikatos draudimą, būtina žinoti, kad jeigu nesate prieš tai draudžiami kažkur kitur, jums bus būtina mokėti PSD įmokas kas mėnesį. Jų dydis nustatomas pagal MMA. Minimali mėnesio alga dalinama iš šimto ir dauginama iš 9, nes mokama būtent 9 procentų nuo MMA įmoka. Pildant dokumentus, tiesiog surašomos sumos – euro ženklas ir ar trumpinys neturi būti rašomas niekur.

Bet kokiu atveju patartina iš anksto pasidomėti visais teisiniais klausimais. Jeigu vykdydami individualią veiklą susiduriate su kažkokiais klausimai, tai jokiu būdu nebijokite kreiptis į VMI – jie viską kuo puikiausiai paaiškina.

Taip pat skaitykite

padangos

Kodėl populiarėja internetinė prekyba naujomis padangomis?

Artėjant padangų keitimo sezonui, pirkėjus vis labiau domina prekyba naujomis padangomis. Šiandieninėje rinkoje itin plati ...