Šeštadienis , 20 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Fasado spalva ir pastato korpuso forma, kaip viską suderinti?

Fasado spalva ir pastato korpuso forma, kaip viską suderinti?

Išorės dažų spalva turi atitikti pastato formą, dėl to reikia rinktis atsakingai ir pasitarti su profesionalais. Protingas spalvų pasirinkimas fasado spalvos atžvilgiu leis vizualiai pagerinti būsto proporcijas, išryškinti estetiškiausias fasado vietas ir paslėpti kai kuriuos trūkumus. Gipso gamintojų siūlomos paletės tokios didelės, dėl to turime tiek daug pasirinkimų. Peržiūrėdami spalvų kortelę, turėtume turėti omenyje keletą pagrindinių taisyklių, kaip pasirinkti spalvas pagal tūrio dydį ir formą, kurią padiktuoja namo dizainas. Fasadui tinkamiausias spalvas ir statybines medžiagas įsigykite https://www.baumit.lt.

Pirma, atkreipkite dėmesį, kad tamsios spalvos vizualiai mažina erdvę

Taigi tamsi spalva tikrai nebus naudojama kaip tinkamiausia spalva, ypač mažiems namams. Šiuo atveju geriau tinka akrilas ir lengvesnės, šviesios spalvos. Tamsią fasado spalvą galima paryškinti pasirinktoms pastato dalims. Fasado dažų ir fasado spalvų idėjų reikėtų ieškoti modeliuose dienos šviesoje, nes galutinis fasado rezultatas gali nuvilti.

Didesni individualių namų projektai suteikia mums didesnį pastatų fasadų spalvų pasirinkimą

Čia galima naudoti šviesesnes ir tamsesnes spalvas. Kalbant apie individualaus namo dizainą, tamsios spalvos gali papuošti pasirinktas fasado dalis arba padengti visą pastatą. Pasirinkimas priklauso tik nuo mūsų asmeninių pageidavimų. Galima sukurti vienodą vaizdą arba išskirti akcentus keliomis spalvomis. Tiesiog nepamirškite laikytis teisingų proporcijų. Išraiškingi dviejų atspalvių namų fasadų raštai geriausiai tinka su paprastais tūriais. Kuo daugiau mūsų pastatų architektūrinių papuošimų, tuo šviesesni bus išorės dažai.

Pastato fasado spalva ir stogo spalva į ką atkreipti dėmesį?

Stogas yra bet kurio pastato viršuje, dėl to saugo namą nuo įvairių kritulių. Priklausomai nuo formos, jis gali daugiau ar mažiau patraukti dėmesį. Bet kokiu atveju jo spalva turi atitikti fasado spalvą, todėl namo išorinių sienų spalvą renkamės pagal stogo dangos spalvą, o ne atvirkščiai. Sumaniai derindami stogo ir sienų šešėliavimą pasisemsime įdomių fasado idėjų. Jei ant stogo yra labai tamsi, įdubusi stogo danga, pastatą galima pagyvinti ryškiomis fasado spalvomis. Tačiau venkite ryškių spalvų ant stogo ir stiprių spalvų ant sienų. Dviejų akį traukiančių spalvų derinys gali atrodyti negražiai. Per didelis architektūrinis spalvų intensyvumas vargina akis ir primena chaosą, todėl stogo spalvą geriausia papildyti šviesia išorinių sienų spalva.

Verta prisiminti, jog spalvomis galima sukurti kontrastą: namų išorės spalva gali vizualiai padidinti objekto dydį, ne tik jį sumažinti. Prislopintos pastato fasado spalvos bus ypač elegantiškos, kaip ir tamsesnis, statinio nuolydžio stogas. Ryški paletė ant sienų vizualiai padidins pastatą ir šiek tiek pagerins jo proporcijas.

Taip pat skaitykite

scrap metal part of vehicles

Metalo supirkimo kaina gali skirtis skirtingose metalo supirktuvėse

Photo by Pamela Marie on Pexels.com Kodėl verta pasidomėti metalo supirkimu? Juk nors ir sakoma, ...