Sekmadienis , 1 spalio 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Fotografijos muziejuje atidaryta ilgiausios fotografijos pasaulyje paroda

Fotografijos muziejuje atidaryta ilgiausios fotografijos pasaulyje paroda

Rugsėjo 17 dieną Fotografijos muziejuje (adresas Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaryta Argentinos fotografo Estebano Pastorino Diaz paroda „Incredible panorama” (liet. ‚Neįtikėtina panorama’), kuri buvo įrašyta į Gineso rekordų knygą kaip ilgiausia fotografija pasaulyje. Buenos Airėse daryta 39,5 metro ilgio panorama apjuosė muziejaus galerijos sienas. Autorius savaitgalį kurs Šiaulių miesto panoramą, kuri, jei viskas vyks sklandžiai, turėtų tapti naujuoju rekordu.

Parodos atidarymo metu autorius atviravo, kad nenori nuvilti žmonių, todėl tikisi, kad kuriant ilgiausia kada nors daryta vientisą analoginę fotografiją neiškils techninių ar kitokių nesklandumų.

ilgiausios fotografijos pasaulyje paroda
Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Mechanikos inžinieriaus išsilavinimą turintis fotografas pats konstruoja fotoaparatus, tinkančius fotografuoti panoramas. Tokį, savos konstrukcijos fotoaparatą Estebanas kels ant mašinos stogo ir važiuodamas fotografuos Šiaulius. Kad išfotografuotų 122 metrus juostos, miesto gatvėmis menininkui teks įveikti 45–50 kilometrų.

Išfotografuotą juostą fotografas vešis į Argentiną, ryškins Buenos Airių kino studijoje, kopijuos į pozityvinę juostą ir atsiųs į Šiaulius. Tokio ilgio nuotraukos neįmanoma eksponuoti vienu metu, todėl ji bus dalijama į tris dalis.

Taip pat skaitykite

Kaip išsaugoti švarų ir sveiką namų orą

Namų oro kokybė yra svarbus sveikatos aspektas, galintis turėti didelę įtaką jūsų bendrai savijautai. Prasta ...