Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Įvairenybės / Fotografijos muziejuje – susitikimas su fotomenininke Galina Moskaleva

Fotografijos muziejuje – susitikimas su fotomenininke Galina Moskaleva

Šių metų gegužės 18 dieną, trečiadienį, 17.00 valandą Fotografijos muziejuje (adresas Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks paskaita „Kas yra Didysis paveikslas?“, kurią ves fotomenininkė, viena iš Fotografijos muziejuje veikiančios tarptautinės parodos „Požiūris į senovinę fotografiją“ autorių Galina Moskaleva (LT / RU).

Galina Moskaleva, Vaikystės prisiminimai,1989-1998
Galina Moskaleva, Vaikystės prisiminimai,1989-1998

Paskaitoje fotomenininkė pristatys savo kūrybą, papasakos, kaip ankstyvuosiuose jos darbuose naudotos senos fotografijos tarpo filosofiniame kontekste, išreikšdamos apmąstymus kosmoso, žvaigždžių, mirties, laisvės, tėvo ir kt. temomis. Autorė atskleis, kaip šios idėjos per 25-erius metus pakeitė pasaulio suvokimą, jo bendrąją esmę, kurią būtų galima pavadinti Didžiuoju paveikslu.

Autorė taip pat kalbės apie tai, kaip kito jos naudojamos technikos: nuo sudėtingų nespalvotųjų fotografijų, jų spalvinimo iki skaitmeninių koliažų.

G. Moskaleva gimė 1954 m. Šiauliuose, 1976 m. baigė kelių inžinerijos studijas Minsko politechnikos institute. 1984–1991 m. buvo viena iš Minsko fotografijos pogrindžio atstovių, nuo 1991 m. – Rusijos fotomenininkų sąjungos narė. Šiuo metu gyvena ir kuria Maskvoje.

G. Moskaleva yra surengusi daugiau nei 20 asmeninių parodų, dalyvavusi daugybėje grupinių parodų, yra kuravusi kitų autorių parodas. Jos darbai saugomi Rusijos, Lietuvos, Baltarusijos, Švedijos, JAV, Nyderlandų, Prancūzijos muziejuose bei privačiose kolekcijose.

Paskaita vyks rusų kalba.

Informaciją teikia Fotografijos muziejaus parodų ir renginių kuratorė Gedutė Grigaliūnaitė, tel. (8 41) 52 43 96, el. paštas foto@ausrosmuziejus.lt.

 

Taip pat skaitykite

renginiai

Šeši pamąstymai apie renginius

Kalbėsime apie renginius. Tai jau supratote iš antraštės. Tačiau nežinote, kokie gi tie šeši pamąstymai. ...