Penktadienis , 26 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / FOTOGRAFIJOS MUZIEJUJE – SUSITIKIMAS SU MENININKU ROMANU PYATKOVKA

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUJE – SUSITIKIMAS SU MENININKU ROMANU PYATKOVKA

Šių metų rugsėjo 14 dieną, trečiadienį, 17.00 valandą Fotografijos muziejuje (adresas Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks susitikimas su Ukrainos konceptualiosios fotografijos atstovu Romanu Pyatkovka. Menininkas pristatys savo kūrybą, aptars parodoje „Požiūris į senovinę fotografiją“ eksponuojamus darbus, plačiau papasakos apie garsiąją Charkovo fotografijos mokyklą. Renginys nemokamas, vyks rusų kalba.

Romanas Piatkovka – fotografas, dėstytojas, kūrybinio susivienijimo „Ukrainos fotografinė alternatyva“ koordinatorius, Nacionalinės Ukrainos dailininkų sąjungos narys, gimęs 1955 m. Charkove, Ukrainoje, kur gyvena ir dirba iki šiol. Menine fotografija R. Piatkovka susidomėjo 9-ame dešimtmetyje, jau prasidėjus perestroikai (pertvarkai).

Menininkas yra vienas žymiausių Charkovo meninės fotografijos mokyklos konceptualiosios fotografijos atstovų. Jo kūrybinėje biografijoje gausu individualių ir grupinių parodų tiek Ukrainoje, tiek užsienyje, įvairių apdovanojimų. Menininko darbų yra įsigiję Rusijos, Italijos, Vokietijos, JAV muziejai bei privatūs kolekcijonieriai.

R. Piatkovka savo kūryboje jungia fotografinius vaizdus – senovines fotografijas su savo paties darytomis, iškarpomis iš žurnalų ir pan. Neretai fotografijas papildo savo piešiniais, tokiu būdu plėsdamas meninės fotografijos suvokimo ribas. Autoriui aktualios tiek istorinės temos (serija „Holodomoras. 30-ųjų fantomai“), tiek asmeninės patirtys, savivoka (iš vaikystės atkeliavę blausūs prisiminimai, bandomi perteikti skirtingų vaizdų samplaika (serija „Sluoksniuota atmintis“ ir kt.).

fotografijos-muziejus

Anot menininko, atmintis susideda iš gausybės sluoksnių, su daug įtrūkimų, tad ir jo fotografijose vaizdai tarsi sapne – iš pirmo žvilgsnio jungiasi nerišliai, tarsi be aiškių prasminių sankirtos taškų. R. Pyatkovkai svarbus pats atsitiktinumas ir naujai gimęs vaizdų dialogas.

Vito Luckaus fotografijos centro kuruojamoje parodoje „Požiūris į senovinę fotografiją“ eksponuojami trylikos skirtingų kartų Lietuvos bei užsienio autorių darbai, kuriuose naujoms prasmėms sukurti panaudotos senovinės fotografijos. Parodoje vyksta susitikimai su darbų autoriais, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai. Šis pokalbis su parodos autoriais – jau ketvirtasis, paskutinysis. Gegužės mėnesį lankytojai buvo kviečiami pabendrauti su Šiauliuose gimusia fotomenininke Galina Moskaleva, liepą – su Jungtinėje Karalystėje gyvenančia lietuvių menininke Indre Šerpytyte, rugpjūtį – su menininkais Vytautu V. Stanioniu ir Kęstučiu Grigaliūnu.

Lankytojai parodoje išvys šių autorių darbus: Maurizio Anzeri (IT / UK), Dovilės Dagienės (LT), Kęstučio Grigaliūno (LT), Vladislavo Krasnoščoko (UA), Vito Luckaus (LT), Galinos Moskalevos (LT / RU), Sauliaus Paukščio (LT), Romano Pyatkovkos (UA), Igorio Savčenkos (BY), Gyčio Skudžinsko (LT), Pavelo Maria Smejkalo (SK), Vytauto V. Stanionio (LT), Indrės Šerpytytės (LT / UK).

Parodoje eksponuojami darbai iš Fotografijos muziejaus ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos fondų bei autorių asmeninių kolekcijų.

Renginio organizatorius – Vito Luckaus fotografijos centras. Rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veikia iki 2016 metų rugsėjo 18 dienos.

Informaciją teikia parodos kuratorė, Vito Luckaus fotografijos centro vadovė Ieva Meilutė-Svinkūnienė, mob. +370 683 27 167.

Taip pat skaitykite

Emokymai: kodėl nuotoliniai kursai tampa vis patrauklesni šiuolaikiniam žmogui?

Gyvename skaitmeniniame amžiuje: virtuali erdvė tampa vis svarbesnė mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir mokymasis ne ...