Sekmadienis , 1 spalio 2023
Pagrindinis / Gyvenimas / GAUDŽIANTYS TRIMITAI PALYDĖS VASARĄ

GAUDŽIANTYS TRIMITAI PALYDĖS VASARĄ

2016 metų rugpjūčio 25 dieną, ketvirtadienį, 18.00 valandą įvyks priešpaskutinis tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys. Su vasara šiauliečiai kviečiami atsisveikint ir auksaspalvį rudenį pasitikti drauge su Lietuvos kariuomenės orkestru, vadovaujamu kapelmeisterio majoro Egidijaus Ališausko, bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro soliste Joana Gedmintaite. Išskirtinio skambesio projekte „Gaudžia trimitai“  jos nepakartojamas balsas ir žaismingumas susilies su Lietuvos kariuomenės orkestro akompanimentu. Skambės klasikos perlais vadinami pučiamųjų orkestrams skirti kūriniai, neliks pamiršti ir džiazo, svingo, popmuzikos ritmai. Tai užburs ir prikaustys bet kokio amžiaus klausytojus.

Solistė Joana Gedminaitė gerai žinoma ne tik operos gerbėjams, bet ir plačiajai visuomenei: yra dalyvavusi televizijos projektuose, dažnai koncertuoja su simfoniniais orkestrais įvairių renginių metu. Lietuvos operos žvaigždė ne kartą apdovanota už nuopelnus, yra pelniusi net keletą „Operos švyturių“ apdovanojimų.

Festivalis

Ketvirtį amžiaus gyvuojančio Lietuvos kariuomenės orkestro repertuare – populiarūs Lietuvos ir pasaulio kompozitorių kūriniai orkestrui, taip pat originali šiuolaikinė muzika bei klasikinių kūrinių aranžuotės. Šiuo metu orkestrą sudaro daugiau nei pusšimtis profesionalių muzikų. Jiems jau ilgiau nei dešimtmetį vadovauja orkestro kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas, jam talkina dirigentas kapitonas Dainius Pavilionis. Nuo pat įkūrimo pradžios orkestras bendradarbiauja su kariniais orkestrais ir jų dirigentais iš Europos Sąjungos ir NATO šalių. Lietuvos kariuomenės orkestras yra dalyvavęs karinės muzikos festivaliuose ir koncertavęs Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Švedijoje, Čekijoje.

Pagrindinės festivalio rėmėjos: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Partnerė Šiauliuose bilietų platintoja „Ticket Market“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT televizija, žiniasklaidos grupė „Etaplius“: naujienų portalas, savaitraštis, Šiaulių regiono televizija. Informaciniai rėmėjai: dienraštis „Šiaulių kraštas“, UAB „Saulės radijas“, UAB „Šiaulių apskrities televizija“, VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras“. Rėmėjai: draudimo bendrovė „BTA“, UAB „Sabalin“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, AB spaustuvė „Titnagas“. Draugai: VšĮ „Kristupo festivalis“, VšĮ „Menų spaustuvė“, gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, Šiaulių kultūros centras, valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“.

Bilietus į šį renginį galite įsigyti Chaimo Frenkelio vilos ir Ticket Market kasose: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/frenkelio-vilos-vasaros-festivalis-2016-gaudzia-trimitai-0825

Taip pat skaitykite

Pyragai: ką apie juos žinome

Pyragai jau daugelį amžių yra populiarus desertas, kuriuo mėgaujamasi visame pasaulyje. Tiek saldūs, tiek sūrūs ...