Šeštadienis , 25 birželio 2022
Pagrindinis / Verslas / Generalinė ranga – dažniausias pasirinkimas statyboms

Generalinė ranga – dažniausias pasirinkimas statyboms

Statant pastatą, labai svarbu žinoti, kas atliks visus svarbius darbus. Nuo to priklausys ir galutinis rezultatas – ar pastatas bus pastatytas kokybiškai ir laiku. Todėl Lietuvoje dažniausiai statyboms pasirenkama generalinė ranga. Kas tai yra ir kuo turėtų pasirūpinti generalinis rangovas?

Generalinė ranga yra patogiausias ir geriausias statybų darbų valdymo būdas. Jis padeda išvengti daugybės problemų, kurios gali kilti statybų metu. Pavyzdžiui, kai vieną dalį darbų atlieka vienas, o kitą – kitas rangovas. Su skirtingais rangovais reikia bendrauti, kontroliuoti atliekamų darbų kokybę ir viską organizuoti taip, kad darbai būtų atliekami paeiliui, nevėluotų ir būtų kokybiški. Tai sudėtingas procesas, kurį gali palengvinti generalinė ranga. Pasirinkus tokį statybos būdą pasirašoma sutartis su generaliniu rangovu. Jis atsakingas už visas statybas ir visus statybos darbus. Pastato valdytojui ar užsakovui tenka bendrauti tik su generaliniu rangovu, kuris pasirūpina subrangovų suradimu ir užtikrina jų darbų kokybę. Visa atsakomybė už statybų sėkmė ir rezultatą tenka generaliniam rangovui

Kuo pasirūpins rangovas?

Generalinė ranga labiausiai ir vertinama dėl to, jog toks sprendimas palengvina darbą būsimam pastato savininkui arba jo valdytojui. Pasirašius generalinės rangos sutartį, joje apibrėžiamos visos užduotys, kurias turi atlikti generalinis rangovas. Labai svarbu, kad sutartis būtų aiški ir oficiali. Net jeigu ieškote rangovo nedideliam ir nesudėtingam pastatui, reikėtų būtinai pasirašyti sutartį. Joje apibrėžiamos ne tik šalių pareigos, bet ir teisės. Tad kilus konfliktui, sutartis padėtų apginti savo teises ir išspręsti daug problemų. Dažniausiai sutartyje nurodoma, kad generalinis rangovas yra visiškai atsakingas už statybas ir jų eigą. Rangovas atlieka arba užsako pastato projektavimo darbus, skirtingus statybų etapuose reikalingus darbus atliekančius subrangovus, bei prisiima visą atsakomybę už tai, kad darbai būtų atlikti laiku ir būtų kokybiški. 

Kaip surasti rangovą?

Lietuvoje nemažai įvairių įmonių teikia generalinės rangos paslaugas. Tačiau statybų sektoriuje dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai užsakovai lieka nepatenkinti tuo, kaip įgyvendinama generalinė ranga. Todėl labai svarbu, kad rinktumėtės tik patikimą rangovą. Tai galite padaryti paieškoję internete. Peržvelkite kelis Jums patikusius rangovus, pabendraukite su jais ir sužinokite, ką jie gali pasiūlyti, kokias garantijas suteikia ir kokia yra jų patirtis statyboje. Gerai vertinamas ir profesionalią patirtį turintis rangovas bus geriausias pasirinkimas.

Taip pat skaitykite

Kodėl verta pirkti universalias padangas automobiliui?

Padanga yra daug daugiau nei oro užpildytas guminis žiedas. Tai sudėtingas inžinerijos kūrinys, turintis daugybę ...