Šeštadienis , 27 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Juvelyriniai dirbiniai ir įdomūs faktai iš juvelyrikos pasaulio

Juvelyriniai dirbiniai ir įdomūs faktai iš juvelyrikos pasaulio

Nepaisant to, ar ieškoma nuostabaus grožio sužadėtuvių žiedų su deimantais, ar kaklo papuošalo gimimo dienos proga – kiekvienas žmogus, kuris žengia pro juvelyrinių dirbinių parduotuvės slenkstį ar kurį domina juvelyriniai dirbiniai internetu, turi ne vieną priežastį įsigyti originalų ir nepakartojamo grožio papuošalą.

Tačiau renkantis juvelyrinius dirbinius kaskart verta savęs paklausti, kiekgi iš tikrųjų mes žinome apie papuošalus, kurie mums patinka? Ką gi mes galėtume papasakoti apie juvelyrinius dirbinius, kurie nuo žmonijos neatsiejami jau tūkstančius metų? Nemaža dalis vartotojų, kurie ieško įspūdingo dydžio deimanto ar nori įsigyti vienetinį juvelyrinį dirbinį iš reto tauriojo metalo, iš tikrųjų apie juvelyrinių dirbinių pasaulį žino nedaug.

Todėl jei jūs taip pat šią akimirką dairotės papuošalo, kuris galėtų pagyvinti jūsų dabartinį įvaizdį, ar stengiatės surasti juvelyrinį dirbinį, kuris taptų tobula dovana jūsų antrajai pusei, skubame jus supažindinti su ne vienu įdomiu faktu apie juvelyrinius dirbinius.

  • Iš kur kilo žodis deimantas. Žodis deimantas iš tikrųjų kilo iš graikiško žodžio „adamant“, kuris reiškia nesunaikinamas, tačiau vis dėlto deimantai nėra visiškai nesunaikinami, kaip kad kai kurie žmonės iki šiol mano. Todėl jei dėvite ar mūvite papuošalus su juose inkrustuotais deimantais, stenkitės juos saugoti ir tinkamai prižiūrėti.
  • Pirmieji iškastiniai deimantai. Nors šiandien pagal iškasamų deimantų kiekį pirmauja Rusija ir Australija (Rusija 2020 m. iškasė 19 milijonų karatų deimantų, o Australija tais pačiais metais iškasė 12 mln.), pirmą kartą deimantai buvo iškasti Indijoje – daugiau nei prieš du tūkstančius metų! Tuo tarpu Viktorijos eroje deimantai taip pat labai dažnai būdavo gabenami iš Indijos.
  • Pirmasis auksinis vėrinys. Manoma, kad pirmasis auksinis vėrinys buvo pagamintas apytiksliai 2000 m. pr. Kr. – iki tol kaklo papuošalai paprastai būdavo gaminami iš gyvūnų kaulų ir dantų.
  • Smaragdų vertė. Daugybė žmonių mano, kad deimantai yra patys brangiausi brangakmeniai visame pasaulyje, tačiau iš tikrųjų aukščiausios kokybės smaragdai gali kainuoti gerokai daugiau.
  • Auksas ir platina. Tradicinis auksas visuomet buvo pagrindiniu ir pačiu populiariausiu vartotojų pasirinkimu, tačiau XIX a. prancūzų juvelyrinių dirbinių gamintoja ir pardavėja „Cartier“ pristatė juvelyrinių dirbinių rinkai platiną, tokiu būdu įnešdama naujų vėjų ir suteikdama galimybę vartotojams pasirinkti iš didesnės skirtingų juvelyrinių dirbinių įvairovės.
  • Sužadėtuvių žiedo mūvėjimas. Ar žinote dėl kokios priežasties sužadėtuvių žiedas yra mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto (didžiojoje pasaulio dalyje ant tos pačios rankos bevardžio piršto mūvimas ir vestuvinis žiedas – skirtingai nei Lietuvoje)? Anuomet buvo tikima, kad būtent šiame piršte yra ypatinga vena, kuri susijungia tiesiai su mūsų širdimi, todėl ji buvo pradėta vadinti „meilės vena“.
  • Vos vienas perlas iš 10 000 moliuskų. Perlai visais laikais buvo ypatingi brangakmeniai, kurie plačiai naudoti juvelyrikoje. Be to, jie yra vieninteliai brangakmeniai, kurie atkeliauja tiesiai iš gyvų organizmų. O visų įdomiausia yra tai, kad tik vienas iš 10 000 moliuskų turi perlą! Taigi, ar galite įsivaizduoti, kiek daug moliuskų žvejai turėdavo surinkti, kad būtų gaunama pakankamai perlų? Nenuostabu, jog išpopuliarėjus perlams neilgai trukus buvo išgaudyta didžioji dalis moliuskų, o galiausiai perlai imti auginti ir laboratorijose, tokiu būdu lengviau patenkinant didelę perlų paklausą rinkoje ir kartu tausojant aplinką.

Tikimės, kad šie faktai gerokai praplėtė jūsų akiratį ir pagilino žinias juvelyrinių dirbinių srityje. Visa tai taip pat turėtų jums padėti į juvelyrinius dirbinius pažvelgti kitomis akimis ir imti juos vertinti dar labiau.

Taip pat skaitykite

Emokymai: kodėl nuotoliniai kursai tampa vis patrauklesni šiuolaikiniam žmogui?

Gyvename skaitmeniniame amžiuje: virtuali erdvė tampa vis svarbesnė mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir mokymasis ne ...