Ketvirtadienis , 2 gegužės 2024
Pagrindinis / Verslas / Kaip gauti energetinį sertifikatą pastatui?

Kaip gauti energetinį sertifikatą pastatui?

Pastato energetinis sertifikatas yra neatskiriama techninės dokumentacijos dalis, kurią išduoda įgaliotas specialistas, kai turtas pradedamas naudoti. Susipažinus su juo galima sužinoti apie pastato energetinius parametrus. Tai jums turėtų būti ypač svarbu, jei ketinate pirkti namą ar butą. Su jo pagalba sužinosite, kokios bus jūsų dominančio nekilnojamojo turto priežiūros išlaidos.

Kas yra energetinis sertifikatas?

Prieš pradėdami rinktis mažai energijos naudojančio projektą, turėtumėte žinoti, kas yra energetinio naudingumo sertifikatas.

Energijos sertifikatas yra dokumentas, apibūdinantis namo ar buto kokybę, atsižvelgiant į energijos suvartojimą. Tai yra privalomos turto techninės dokumentacijos dalis. Tai apima sprendimus, mažinančius energijos suvartojimą ir ribojančius su turto eksploatavimu susijusias išlaidas.

Kas yra energetiniame sertifikate?

Sertifikatas tiksliai nurodo energijos kiekį, reikalingą standartiniam pastato naudojimui. Taigi, tai rodo energijos sąnaudas, reikalingas vandens šildymui, būsto šildymui, oro kondicionavimui, vėdinimui ir apšvietimui. Čia rasite pagrindinius energijos suvartojimą apibūdinančius parametrus:

  • EP – neatsinaujinanti pirminė energija,
  • EK – galutinė energija.

Visi skaičiavimai pateikti kWh / kvadratiniam metrui per metus. Kokia dar informacija yra energetiniame sertifikate?

  • duomenys, leidžiantys identifikuoti pastatą;
  • išsamios energijos charakteristikos;
  • rekomendacijos, apibrėžiančias statybos ir montavimo darbų tipą ir apimtį, dėl kurių pastato ar jo dalies energinis naudingumas turėtų žymiai pagerėti;
  • paaiškinimai, papildoma informacija.

Kas gali sudaryti energetinį sertifikatą?

Vienas iš investuotojų užduodamų klausimų – kaip gauti energetinį sertifikatą. Kas išduoda energetinį sertifikatą? Kas gali sudaryti šį dokumentą? Energijos sertifikatą gali išduoti asmenys, turintys atitinkamus įgaliojimus. Dažniausiai tai yra montavimo, statybos ar Architektūros pramonės specialistai. Jie turi būti žmonės, turintys galiojančius projektavimo leidimus, pavyzdžiui: pds.lt

Kiek laiko galioja energetinis sertifikatas?

Šis pažymėjimas galioja dešimt metų nuo jo išdavimo dienos. Pakeitus projektą, susijusį su renovacija, pavyzdžiui, pakeitus langus, katilus ar visą šildymo sistemą, reikalingas naujas energetinis sertifikatas arba atnaujintas esamas.

Taip pat skaitykite

Skaitmeninės „Doup“ vizitinės kortelės: nauji vėjai verslo komunikacijoje

Šiandieninėje sparčiai kintančioje verslo aplinkoje įmonės turi nuolatos prisitaikyti prie naujų technologijų ir skaitmeninių atnaujinimų. ...