Šeštadienis , 10 birželio 2023
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip išsirinkti krosnelę namo šildymui?

Kaip išsirinkti krosnelę namo šildymui?

Kad ir kokia efektyvi būtų jūsų centrinio šildymo sistema, kad ir kaip patiktų jums grindų šildymas, nieko romantiškesnio negalima įžvelgti  kaip malkomis kūrenamos krosnelės liepsną.

Norint pasirinkti idealią šildymo krosnelę, reikia atsižvelgti į tai, kur ji stovės, koks energijos šaltinis bus ir ar derės prie stiliaus. Šildymo krosnelę lengva montuoti, saugu naudoti, energijos sunaudojama mažai, šiluminė galia yra labai didelė, o kaina prieinama visiems. Tačiau dauguma šildymo krosnelių yra zoniniai šildymo sprendimai ir nėra tinkami kaip pagrindinis šilumos šaltinis.

Prieš pasirinkdami krosnelę savo namams, pirmiausia turite išsiaiškinti vidutinį kambario šildymo poreikį kilovatais. Tai leis jums pasirinkti krosnį, kurios šiluminė galia yra proporcinga erdvei, kurią norite šildyti. Tai skamba labai sudėtingai, bet iš tikrųjų tai labai paprastas skaičiavimas, kurį galite atlikti, kad nustatytumėte savo kilovatų reikalavimus.

Ketaus krosnys labai staigiai įšyla. Šis šilumos perdavimo principas vadinamas spinduliu. Šiluma perduodama kaip iš saulės – spinduliuojant. Visi šalia esantys objektai: sienos, baldai, grindys, viskas įkaista pirmiausiai ir šilumą perduodama toliau. Būtent todėl ketaus krosnelė turėtų būti statoma toliau nuo sienų nei plieninė.

Ketaus krosnelės gaminamos jas liejant, o dalis jungia minimalus siūlių skaičius. Galime įvardyti šiuos pagrindinius ketaus viryklės privalumus:

  • ketaus viryklė jums tarnaus ilgą laiką, nes ketas yra atsparus nuolatiniams

temperatūros pokyčiams;

  • storos tokios krosnies sienos atiduoda ir išlaiko šilumą daug ilgiau;
  • kaitinant oras kambaryje netampa sausas.

Plieninės krosnys yra įvairios formos, todėl galite pasiekti reikiamą dekoratyvinį efektą.Dauguma plieninių krosnių turi dvigubas sienas, todėl šildymas šiuo atveju veikia pagal konvekcijos principą.

Šildant konvekciniu būdu, oras, sušilęs tarp išorinių ir vidinių sienų, pakyla, užleisdamas kelią žemiau esančiam šaltesniam. Kuo ilgesnis kanalas, per kurį praeina oras, tuo didesnė trauka atsiranda šiuo atveju. Patalpoje šiluma pasiskirsto tolygiau, tačiau oras tampa sausesnis.

Taip pat skaitykite

Priemonės plaukų dažymui: kaip pasirinkti ir derinti?

Priemonės plaukų dažymui naudojamos tiek namuose, tiek profesionaliuos grožio salonuose. Ir vis daugiau žmonių ieško ...