Kiekvienos skyrybos yra sudėtingos. Jos atima nemažai laiko, jėgų, pastangų ir nervų. Tačiau nepaisant sunkumų, su kuriais paprastai tenka susidurti, visuomet galima pasitelkti ne vieną praktišką patarimą, kuris gali pagelbėti. Be to, jei vyks skyrybos bendru sutarimu, visas procesas gali tapti daug sklandesnis ir sėkmingesnis, todėl nepraleiskite pro akis kelių naudingų detalių.
Jei skubinsite savo partnerį, skyrybos vyks lėčiau
Jei norite sužinoti, kaip išsiskirti draugiškai, tai yra svarbiausias iš visų žingsnių ir dažniausiai ignoruojamas. Tikėtina, kad skyrybų proceso pradžioje jūs ir jūsų partneris būsite skirtingose emocinėse padėtyse. Asmuo, kuris pirmas pradėjo galvoti apie skyrybas, paprastai šiame kelyje yra priekyje. Tai reiškia, kad jis turėjo daugiau laiko susitaikyti su mintimi apie skyrybas ir pradėjo svarstyti alternatyvas bei sprendimus. Asmuo, kuris nepriėmė pirminio sprendimo skirtis, yra kitoje vietoje. Jie vis dar jaučia stiprius jausmus, tokius kaip šokas, neigimas ir pyktis. Tokios būsenos jiems bus neįmanoma susitarti. Kuo labiau kurstytojas tampa nekantrus, tuo labiau jo partneris priešinasi.
Todėl jūsų išsiskyrimas bus lėtesnis, jei skubinsite kitą asmenį. Jei esate tokioje padėtyje, nedarykite spaudimo arba duokite laiko partneriui pasivyti. Arba, jei įmanoma, ieškokite kitų galimybių, pavyzdžiui, profesionalaus koučingo ar konsultacinės pagalbos, kuri padėtų skyrybų procese.
Derėkitės remdamiesi žiniomis, o ne emocijomis
Nepriklausomai nuo to, ar norite taikiai nutraukti santuoką ir bandote derėtis tiesiogiai su partneriu, ar einate į tarpininkavimą, ar ruošiatės kreiptis į teismą, turite suprasti pagrindinę informaciją apie įstatymus. Jei abu pradėsite tai suprasti ir jūsų lūkesčiai bus realistiški, turėsite visas galimybes susitarti dėl susitarimo be žalingo ir brangaus teisinio proceso. Įstatymui nerūpi, kas yra neteisus. Tai, kas svarbu jums, ir tai, kas svarbu įstatymui, dažnai yra skirtingi dalykai. Teisė turi žinoti santuokos iširimo „faktus“, o jūs turėsite juos dokumentuoti. Tačiau tik labai išskirtinėmis aplinkybėmis tai turi įtakos finansiniams susitarimams. Pavyzdžiui, vienas asmuo fiziškai žaloja kitą asmenį arba parduoda turtą, kad partneris jo negautų.
Teisinis turto padalijimo atskaitos taškas yra 50/50. Daugeliu atvejų nė vienas iš jūsų negalės toliau mėgautis tokiu pačiu gyvenimo lygiu, koks buvo santuokos metu. Retai pasitaiko, kad turtas ir pajamos išsiplėstų tiek daug. Tai svarbus dalykas, kurį reikia įsisąmoninti ir kuris dažnai gali sukelti šoką. Įstatymas stengsis kiek įmanoma labiau apsaugoti jūsų ir jūsų partnerio santykius, kad galėtumėte gyventi toliau savarankiškai. Tačiau visiškas išsiskyrimas nepanaikina jūsų atsakomybės už vaikus.
You must be logged in to post a comment.