Penktadienis , 5 birželio 2020
Pagrindinis / Įvairenybės / Kaip tinkamai nudažyti medinį paviršių?

Kaip tinkamai nudažyti medinį paviršių?

medienos dazaiTinkamai nudažyti medinį paviršių gali būti kur kas sudėtingesnis darbas nei galėjote pagalvoti. Kai kurie žmonės net nusprendžia samdytis profesionalus, kadangi žino, jog tik tokiu atveju investicija į dažus tikrai atsipirks. Visgi, geri dažai sudaro didžiąją dalį sėkmingo paviršiaus padengimo, tad pirmas dalykas kurį reikia padaryti nusprendus dažyti – pasirinkti pačius geriausius dažus.

Tinkamiausių dažų pasirinkimas

Skirtingiems paviršiams reikia ir skirtingų dažų, tad būtinai ieškokite tokių, kurie yra pritaikyti konkrečiai mediniam paviršiui. Kai kurie žmonės labai susižavi galimybe pigiau įsigyti dažus, tačiau jeigu jie nėra pritaikyti mediniui paviršiui – jie prastai atliks funkciją.

Greta to, kad pasirinksite būtent medinius dažus – reikia įvertinti ir dar kelias smulkmenas. Juolab, konsultacija su profesionalu yra paprasčiausias garantas, kad pasirinkti dažai tikrai bus geri ir puikiai atliks savo darbą.

1. Jeigu Jūs planuojate dažyti paviršių, kuris nuolatos bus lauke, tokiu atveju ir reikia ieškoti tokio varianto, kuris tiktų. Namuose laikomiems mediniams baldams reikia ir kitokių dažų, kadangi jie nesusiduria su nuolatine drėgme ir panašiomis problemomis.

2. Taip pat siūlome apsigalvoti, kokio blizgumo dažai Jums yra reikalingi. Pradėsime nuo to, kad galima įsigyti matinius iki tokių, kurie yra labai blizgūs. Priklausomai nuo dažomo baldo ir panašiai – reikia ir konkrečių dažų.

3. Tikrindami spalvą atidžiai ją vertinkite, kadangi tai ką matote kataloge – ne visada atitinka realybę. Dažnai pateikiami dažų pavyzdžiai, kaip jie atrodys ant medinio paviršiaus. Tokiais pasiūlymais pasitikėti yra kur kas drąsiau.

Dažymo technika ir jos paprastumas

Geri dažai padės sėkmingai sudaužyti bet kokį paviršių, tačiau reikia nepamiršti, kad tik didelės pastangos gali padėti pasiekti norimų rezultatų. O juk dažymas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti.

Gera reklama padeda pasirinkti gerus dažus, tačiau tik žinant kaip dažyti pavyks sėkmingai padengti paviršių dažais.

  • Pirmiausia labai svarbu tinkamai paruošti paviršių, kuris bus dažomas. Taigi, įsigykite priemones, kuriomis galima nušveisti paviršių. Kuo stipriau nušveisite ir kuo paviršius bus lygesnis – tuo dažyti bus paprasčiau ir tuo dažai gražiau pasidengs.

  • Kai paviršius jau yra nušveistas – rekomenduojame medinius paviršius padengti specialiomis priemonėmis, kurios gali turėti kelias skirtingas funkcijas. Dažniausia iš jų – kad dažai puikiai liptų prie paviršiaus ir net labai prastomis sąlygomis sėkmingai laikytųsi ilgą laiką.

  • Taip pat reikia įsigyti kuo kokybiškesnius teptukus, kadangi be jų dažas paprasčiausiai gražiai nesiteps ir šiurkštumas sugadins visą vaizdą.

  • Kuomet jau užtepsite dažus, taip pat rekomenduojame nušveisti paviršių dar kartą, kad jis būtų kuo lygesnis ir kuo gražesnis.

  • Galiausiai, lauke stovintiems mediniams baldams siūlome pasinaudoti specialiomis impregnavimo priemonėmis, kurios taip pat yra skirtos tam, kad lietus nebūtų labai žalingas.

Jeigu galvojate, kad pačiam sėkmingai nepavyks padengti paviršiaus – tokiu atveju rekomenduojame iškart kreiptis į profesionalus. Geriausia iškart ir sistemingai siekti gražaus rezultato nei veltui gadinti dažus netinkamai padengiant paviršių. Tam tikra prasme taip paprasčiausiai išmesite dažus. Pasisamdę profesionalą galite sutaupyti.

Taip pat skaitykite

Kai greitieji kreditai atsiperka: paprastos situacijos

Taigi, kartais greitieji kreditai atrodo kaip būdas skolintojui uždirbti – juk jam pinigai tarsi grįžta ...