Penktadienis , lapkričio 22 2019
Pagrindinis / Gyvenimas / Keletas patarimų prieš perkant naują dūmtraukį

Keletas patarimų prieš perkant naują dūmtraukį

Lietuvoje labai daug namų šeimininkų nemoka pasirūpinti savo namų šildymo sistema. Pasak specialistų, didelis procentas gyventojų tenori kuo daugiau sutaupyti ir pamiršta apie vieną svarbiausių namų šildymo dalių – dūmtraukį.

Perkant šildymo sistemos įrenginius, žmonės pamiršta apie kokybę ir ieško kuo mažesnės kainos. Toks neapdairumas gali kainuoti jums labai daug išlaidų ateityje ar net sukelti gaisrą ar kitokį pavojų jūsų turtui. Prastos kokybės dūmtraukis yra dažna gaisro priežastis, tad kad išvengtumėte šių nemalonumų, pasistenkite rasti gerą ir tvarkingą kaminą. Dažniausiai pirkėjai kuria visą šildymo sistemą aplink kaminą, tačiau kiekviena detalė yra svarbi, nes priderinę nekokybiškas dalis su brangiu katilu, gausime sistemą, kurios nei viena dalis nedirba visu pajėgumu: brangus katilas neišnaudoja visų savo galimybių, o kitos, pigios dalys labai kenčia ir greitai genda. Dažniausiai šiose situacijose kenčia kaminas. Blogai parinktas dūmtraukis gali net išsilydyti dėl per didelio karščio, su kuriuo jis tiesiog negali susidoroti, o žala jūsų turtui gali būti labai didelė. Tačiau kaip rasti tokį kaminą, kuris puikiai tiks prie jūsų namų šildymo ir nepriekaištingai atliks savo darbą? Štai keletas patarimų, kurie jums turėtų padėti.

Kaminai yra skirstomi pagal medžiagas, iš kurių jie yra pagaminti. Klimatui Lietuvoje labiausiai tinka dūmtraukiai, pagaminti iš metalo bei betono, kadangi jie puikiai susitvarko su pastoviai besikeičiančia temperatūra. Taip pat yra pilna skirtingų kamino montavimo būdų. Pats geriausias yra įdėklo montavimas. Šiuo atveju metalinis dūmtraukis yra įmontuojamas į mūrinio kamino vidų, dėl ko sumažėja žala gamtai bei šildymo sistema yra kur kas ištvermingesnė ir efektyvesnė. Kai pasidaryti tokį kaminą nėra galimybės, tada yra montuojamas dvisienis dūmtraukis, kuris yra tvirtinamas prie išorinės būsto sienos.

Kaip minėjome prieš tai, kokį kaminą pasirinksite jūs labiausiai priklauso nuo to, kur jus gyvenate ir kokie yra jūsų kiti šildymo sistemos įrenginiai. Metalinio dūmtraukio patvarumas susilaukia nepaprasto populiarumo, kadangi gerai parinktas metalas sugeba puikiai atlaikyti temperatūros pokyčius. Gerai parinktas storis bei dūmtraukio terminės savybės yra būtent tai, kam turite skirti daug dėmesio. Stenkitės suderinti dūmtraukio parametrus su katilo parametrais, tačiau jei neįsivaizduojate, kaip tai padaryti, jums padės specialistai dirbantys parduotuvėje, tačiau nebūkite naivūs ir patys pasidomėkite šia sritimi. Jeigu viską tinkamai suderinsite, minimalizuosite žalą aplinkai, o kuras bus deginamas tolygiai ir efektyviai.

Jūsų šildymo sistema tarnaus labai neilgiai, jeigu neskirsite dėmesio jos priežiūrai. Jei kaminas bus netvarkingas, visas sistemos darbas bus prastesnis, dėl ko turėsite sudeginti daugiau kuro. Pasistenkite nusipirkti tinkamus valymo įrankius ir bent kartą per pusmetį atsikratyti visų susikaupusių nuosėdų. Jeigu deginsite ekologišką kurą, valymo bus kur kas mažiau.

Taip pat skaitykite

Patarimai tinkamai skalbimo mašinos ir džiovyklės priežiūrai

Nerastume nei vieno namų ūkio, kuriame nereikėtų skalbti. Skalbimo mašina ir skalbinių džiovyklė šiandien yra ...