Kompiuterių rinkoje galite išvysti ne tik skirtingų gamintojų pasiūlymus, tačiau taip pat ir skirtingo tipo gaminius. Pavyzdžiui, dažnas vartotojas turi rinktis tarp planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio. Kadangi daugeliui skirtumas nėra aiškus, mes pamėginsime išskirti stipriąsias ir silpnąsias abiejų savybes, kad būtų lengviau išsirinkti, kurio gaminio reikia būtent jums.
Planšečių privalumai
Iš tiesų, planšetės stebina tuo, jog į nedidelę kainą ir nedidelį ekraną sutalpina tikrai puikius techninius duomenis. Pavyzdžiui, Samsung Galaxy Tab serijos produktai gali pasigirti puikiomis vaizdo plokštėmis, kurios padeda stebėti HD filmus be jokių trūkčiojimų. Be abejo, galite įsigyti ir nešiojamąjį kompiuterį su tokia vaizdo plokšte, tačiau už tokį pirkinį sumokėsite apie 500 eurų. Tuo tarpu planšetė su tuo pačiu privalumu kainuos viso labo 250 eurų ar net mažiau, jeigu tuo metu taikoma kokia nors akcija.
Negana to, daugelis renkasi planšetes dėl mobilumo – jas labai patogu vežiotis į trumpas bei ilgas keliones. Aišku, į trumpą kelionę nesunku nusivežti ir nešiojamą kompiuterį, tačiau jeigu jis visuomet ant nugaros didelėje kuprinėje, tai po kurio laiko pasijus diskomfortas. Tiems, kam kompiuteris reikalingas interneto naršymui, kelių mėgstamų žaidimų žaidimui, atsakinėjimui į elektroninius laiškus ar užrašams, planšetė pasitarnaus kelionėse labiau, kadangi jums nereikės jausti didelio svorio ant pečių ar primokėti už papildomą bagažo svorį oro uoste.
Planšečių trūkumai
Visgi, su planšetėmis yra gana sunku atlikti įprastus biuro darbus. Nors neseniai Android sistemoje pasirodė Microsoft Office programų rinkinys, dabartinė versija dar neatstoja to, ką turi Windows operacinė sistema, veikianti daugumoje nešiojamų kompiuterių. Aišku, daugeliu atvejų galite nusipirkti papildomą klaviatūrą savo planšetei ir taip išsisukti nuo nepatogumo spaudinėjant lietimu valdomą ekraną, tačiau dar kartą primename, kad Android operacinėje sistemoje veikiančios biuro programos dar yra tobulintinos.
Nešiojamų privalumai
Įprastai, nešiojamas kompiuteris jums pasiūlys gerokai daugiau vietos kietajame diske nei planšetinis. Turbūt sunku įsivaizduoti šiuolaikinį nešiojamą kompiuterį su mažesniu nei 500 GB kietuoju disku. Perkant planšetę, tokio talpaus disko tikrai negausite, kadangi vidinė atmintis dažniausiai siekia iki 100 GB, o papildomai galite įsigyti tik apie 200 GB atminties SD kortelės pavidalu. Aišku, tinkamai organizuojant savo failus, šios problemos gali ir nesijausti, tačiau turime konstatuoti, kad nešiojami kompiuteriai turi gerokai daugiau atminties ir didesnį ekraną, kuris gali būti komfortiškesnis daugeliui vartotojų.
Nešiojamų trūkumai
Jeigu įrenginyje nėra daug RAM atminties, tai Windows operacinė sistema gali dažnai strigti. Lyginant su planšetėmis, ši problema bus dažnesnė, nes planšetės su Android sistema veikia puikiai net ir neturint daug operatyvinės atminties, nors ir negali išpildyti kai kurių specifinių komandų ar įsidiegti sudėtingesnių programų.
Kalbant apie programinę įrangą, nešiojamų kompiuterių savininkai turės nusivilti tuo, kad dauguma Windows programų yra mokamos ir kainuoja jos gana brangiai. Kalbant apie Android, kuri yra populiariausia operacinė sistema planšečių pasaulyje, daugelis programų yra visiškai nemokamos – jas galima atsisiųsti iš Google Play. Visgi, dauguma programų yra skirtos pramogoms, o ne biuro darbams, tad to nevertėtų pamiršti visiems, kuriems kompiuteris daugiausiai reikalingas darbui.
You must be logged in to post a comment.