Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Gyvenimas / Konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai ispanai gautą piniginį prizą skyrė labdarai

Konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai ispanai gautą piniginį prizą skyrė labdarai

Liepos 10 dieną įvyko oficialus VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ delegacijų vizitas Šiaulių miesto savivaldybėje. Priėmimo metu buvo pranešta, kad Ispanijos folkloro ansamblis „Es Broll“ konkursinėje „Saulės žiedo“ dalyje laimėtus pinigus nutarė paaukoti Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namams.

Prisistatė visos šalys

Oficialaus vizito metu Šiaulių miesto savivaldybėje dalyvavo VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ delegacijų atstovai iš Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Lenkijos, Rusijos, Rumunijos, Turkijos, Vengrijos ir Lietuvos. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sveikino svečius ir džiaugėsi jų vizitu Šiauliuose. „Visų šiauliečių vardu nuoširdžiai dėkoju už galimybę pažinti savitas Jūsų šalių liaudies meno tradicijas. Tai didžiausia dovana mūsų miestui. Mačiau, kiek žmonių renkasi į Jūsų pasirodymus, kiek sulaukiate palaikymo šūkių ir aplodismentų. Jūs nuostabūs!“ – kalbėjo meras Artūras Visockas. Devynių užsienio šalių atstovams plačiau pristatytas Šiaulių miestas. Po to miesto meras delegacijų nariams draugiškai spaudė rankas ir įteikė dovanas.

„Saulės žiedas“ pinigai labdarai
Edvardo Tamošiūno nuotr.

Ispanai aukoja vaikams

Didžiausia priėmimo pas merą staigmena – žinia, kad Ispanijos tautinių šokių asociacija „Es broll“ savo laimėjimą nutarė paaukoti Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namams. Konkursinėje dalyje Ispanijos kolektyvas „Es Broll“ užėmė pirmąją vietą tradicinio folkloro šokėjų grupių kategorijoje, o Ispanijos kolektyvo narys Miquelis Serra Escandellis – antrąją vietą solo instrumentalistų kategorijoje.

Atlikėjai iš Ispanijos sutarė, kad laimėto prizo į gimtąją Ibizos salą nesiveš ir pareiškė norą pinigus perduoti Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namams. „Kultūra ir menas neturi būti daromi dėl pinigų, tokia mūsų grupės filosofija. Taip pat mums labai svarbūs vaikai ir jų likimai. Todėl labai norime jiems padėti ir tikimės, kad šie pinigai pravers“ – sakė Ispanijos tautinių šokių asociacijos „Es Broll“ meno vadovė Ana Costa Guasch, jai pritarė ir kiti kolektyvo nariai.

Surengė koncertą vaikams

Iš karto po priėmimo Šiaulių miesto savivaldybėje, tautinių šokių asociacijos „Es Broll“ nariai kartu su miesto meru Artūru Visocku ir „Saulės žiedo“ organizatoriais nuvyko į Šiaulių miesto sutrikusio vystymosi kūdikių namus, kur surengė pasirodymą vaikams ir perdavė savo laimėjimą įstaigos direktorei Audronei Kardašienei. Vaikai su didžiuliu susidomėjimu priėmė svečius, susipažino su jais, kartu dalyvavo improvizuotame pasirodyme ir ilgai nenorėjo su ispanais atsisveikinti.

Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namų vadovė svečiams padovanojo vaikų pieštą paveiksliuką ir lietuvišką saldėsį – šakotį, kaip draugystės ir padėkos visų vaikų ženklą. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Tautinių šokių asociacijai „ES BROLL“ įteikė mero padėką. „Tai tikri kultūros žmonės. Padėti vaikams – labai mielas ir gražus poelgis, kuris gali tapti puikiu pavyzdžiu visiems “, – sakė Šiaulių meras.

Kolektyvui dėkojo ir tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ organizatoriai. „Pirmą kartą „Saulės žiedo“ istorijoje kolektyvas atsisako savo laimėjimo ir padovanoja jį vaikams. Tai labai gražus, jaudinantis ir žmogiškas poelgis“ – pasakojo konkurso-festivalio organizacinio komiteto vadovas Zenonas Ripinskis.

Daugiau informacijos svetainėje: http://www.saulesziedas.su.lt

Taip pat skaitykite

Kur pirkti atsargines automobilio detales po avarijos?

Automobilio avarija – tai ne tik rizika dėl galimų susižalojimų ir sveikatos sutrikimų bet ir ...