Antradienis , 18 birželio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Lavinantys žaislai vaikams – geriausias pasirinkimas bet kokiame amžiuje

Lavinantys žaislai vaikams – geriausias pasirinkimas bet kokiame amžiuje

Nuo pat pirmų dienų vaikus ima supti žaislai. Tuo pasirūpinsime mes, suaugusieji. Per žaislus ir žaidimus vaikai pažįsta pasaulį, mokosi ir tobulėja. Šiandien, kai žaislų pasirinkimas yra toks didžiulis, geriausias pasirinkimas bet kurio amžiaus vaikams – tai lavinantys žaislai vaikams.

Kokie yra lavinantys žaislai?

Kartais išgirdus sąvoką „Lavinantys žaislai“, tėvai mano, kad tai kokio nors konkretaus gamintojo žaislai, kurie yra sukurti taip, kad vaikas žaisdamas mokytųsi. Iš tiesų taip nėra. Taip, kai kurie žaislų gamintojai siūlo tik lavinamuosius žaislus, tačiau iš tiesų daugybė žaislų yra lavinantys. Pavyzdžiui, paprastas konstruktorius, be kurio nepraeina jokio vaiko vaikystė, taip pat yra lavinantis žaislas, nes jis ne tik linksmina vaiką, bet ir moko jį konstruoti, planuoti pastatus erdvėje, suprasti kaladėlių funkcionalumą, pritaikyti skirtingas formas, kurti pastatus. Kartu žaidimas kaladėlėmis lavina vaiko smulkiąją motoriką, o tai labai svarbu tam tikru raidos laikotarpiu.

Taigi žaislai, kurie padeda vaikui ugdyti savo gebėjimus, lavina jo vaizduotė ir leidžia mokytis ir yra lavinantys žaislai.

Kodėl vaikui atsibosta žaislai?

Ar pastebėjote, kad Jūsų vaikui greitai atsibosta turimi žaislai ir vėl norisi kažko naujo? O gal vaikas labai trumpai susikoncentruoja žaidime ir greitai numeta žaislą? Taip gali būti todėl, kad žaislas nepakankamai apgalvotas, kad išlaikytų vaiko dėmesį. Būtent tai padeda įveikti lavinantys žaislai vaikams.

Pavyzdžiui, įvairūs dabar populiarūs mediniai lavinantys žaislai yra labai geras pasirinkimas įvairaus amžiau vaikams, nes jie padeda ilgiau išlaikyti dėmesį. Nors kartais galvojama, kad žaislai su daug elementų, švieselių ir garsų bus puikus pasirinkimas vaikui, iš tiesų tokia gausa skirtingų dirgiklių greitai vaiką išsekina ir jis nebenori žaisti. Mediniai žaislai kuriami kitai. Jie skatina susikaupti, patiems kurti žaidimo taisykles ir taip ilgiau išlaiko vaiko dėmesį. Jis nepatiria streso, todėl gali įsijausti į žaidimą.

Žaidimo svarba šiuolaikinėje visuomenėje

Įvairūs žaidimai ir žaislai šiandien yra ne tik vaiko užsiėmimas, bet ir jo bendravimo forma su kitais. Būtent žaidime vaikai susipažįsta, išmoks bendrauti, valdyti savo emocijas ir suprasti kitų. Žaislai yra kaip tam tikrasbendravimo būdas. Todėl ugdymo įstaigose dažniausiai naudojami lavinantys žaislai vaikams, nes jie leidžia kartu bendrauti skirtingų kultūrų vaikams ir netgi skirtinga kalba kalbantiems vaikams. Tai padeda įveikti socialinę atskirtį, diskriminaciją, lavina vaikų empatiją ir bendruomeniškumo jausmą.

Taip pat skaitykite

Namų apdaila: kodėl vis dažniau pasirenkamos plytelės?

Šiuolaikiniai namai dažnai atspindi savo šeimininkų skonį, individualumą ir gyvenimo būdą. Vienas iš svarbiausių elementų, ...