Penktadienis , 19 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Lietuvos muziejų kelio „Liaudies meno grožis” renginys – tarptautinės parodos „Antanas Rimavičius: Dievui ir Žmogui” atidarymas

Lietuvos muziejų kelio „Liaudies meno grožis” renginys – tarptautinės parodos „Antanas Rimavičius: Dievui ir Žmogui” atidarymas

Šių metų rugsėjo 10 dieną Chaimo Frenkelio viloje vyko Lietuvos muziejų kelio „Liaudies meno grožis” renginys – tarptautinės parodos „Antanas Rimavičius: Dievui ir Žmogui” atidarymas, kurio metu susirinkusiems buvo pristatyta paroda iš Šiaulių „Aušros” muziejaus ir Rundalės rūmų muziejaus (Latvija) rinkinių.

Parodoje, skirtoje kunigo ir skulptoriaus A. Rimavičiaus 150-osioms gimimo metinėms paminėti dalyvavo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Balvu krašto muziejaus direktorė Iveta Supe, Balvu Centrinės bibliotekos direktorė Ruta Cibule ir publicistė, knygų autorė Birutė Žymantienė.

Šiaulių „Aušros” muziejuje saugomi A. Rimavičiaus kūriniai šiuo metu eksponuojami ne tik Chaimo Frenkelio viloje, bet ir Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje bei Šiaulių vyskupijos kurijos koplyčioje. Atidaryme dalyvavęs Šiaulių vyskupas atskleidė, kad prie šių A. Rimavičiaus skulptūrų yra meldžiamasi, jos leidžia pajusti Dievo meilę ir jo auką.

Chaimo Frenkelio vila
Chaimo Frenkelio vila

Šiuo metu „Aušros” muziejuje saugomos 132 skulptūros. Nemažai A. Rimavičiaus kūrinių liko Latvijoje – katalikų bažnyčiose, muziejuose, daug jų buvo sunaikinta karo metais. Parodoje eksponuojami „Apaštalai” pasiskolinti iš Rundalės muziejaus (Latvija), jie savo raišką skiriasi nuo saugomų „Aušros” muziejuje. Tokia darbų įvairovė parodo, koks lankstus ir gabus buvo A. Rimavičius.

A. Rimavičius (Rimawicze, Rimowicz) gimė 1865 metais. Pradinį mokslą A. Rimavičius baigė Šakynos parapinėje, vėliau tapusioje liaudies, mokykloje. Paskui būsimasis kunigas mokėsi Šiaulių valstybinėje berniukų gimnazijoje. 1884 m. įstojo į Peterburgo dvasinę akademiją, ją baigęs, tik trumpam parvyko į Kauną, kad būtų įšventintas į kunigus, o visą likusį gyvenimą nugyveno katalikiškoje Latgaloje.

Paroda veikia nuo 2015 metų rugsėjo 10 d. iki lapkričio 29 dienos

Organizatorius – Šiaulių „Aušros” muziejus. Partneris – Rundalės rūmų muziejus (Latvija). Rėmėjos: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Taip pat skaitykite

Emokymai: kodėl nuotoliniai kursai tampa vis patrauklesni šiuolaikiniam žmogui?

Gyvename skaitmeniniame amžiuje: virtuali erdvė tampa vis svarbesnė mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir mokymasis ne ...