Trečiadienis , 26 sausio 2022
Pagrindinis / Kultūra / LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ POKALBIAI APIE UKRAINOS NEPRIKLAUSOMYBĘ

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ POKALBIAI APIE UKRAINOS NEPRIKLAUSOMYBĘ

Šių metų kovo 11 dieną, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, 13.00 valandą Fotografijos muziejuje (adresas Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks susitikimas su karą Ukrainoje fiksavusiu fotožurnalistu Artūru Morozovu. Fotografijos muziejaus lankymas kovo 11 dieną nemokamas, renginys viešas.

2016 m. vasario 25 d. Fotografijos muziejuje buvo atidaryta A. Morozovo fotografijų paroda „Vijna“ – karas Ukrainoje“, kurioje eksponuojami 2014–2015 m. karo Ukrainoje vaizdai. Žurnalistas įvykius fiksavo nuo sukilimo Kijevo Maidane iki karinių veiksmų šalies Donbaso regione. Parodos pristatymo metu didelio susidomėjimo sulaukę autoriaus pasakojimai apie Ukrainos nepriklausomybės karo kasdienybę paskatino pratęsti diskusiją ir pakviesti besidominčius šia tema į atvirą pokalbį.

 Fotografijos muziejus
Fotografijos muziejus

A. Morozovas karštuose Rytų Europos taškuose dirba jau ne vienerius metus: žurnalistui teko patirti gyvenimą pirmose fronto linijose, pažinti abi kovojančias puses, karių buitį ir kasdienybę. Jo darbai gvildena įvairias karo temas – nuo buities iki gyvenimo rūpesčių, tikroviško prisilietimo prie žmonių gyvenimų, neišvengiamų pokyčių ir nesuvaidintų emocijų. Autoriaus fotografijose galima pajusti barikadų kvapą, degėsius, dūmus, išgyventi griūvančių likimų, žmogiškumo, kuriuo galima nusivilti ir vėl jį atrasti iš naujo, dramą.

A. Morozovas aktyvią fotožurnalistinę veiklą pradėjo prieš devynerius metus, kaskart atsirasdamas svarbių pasaulio įvykių sūkuryje. 2008 m. pateko į karinį Rusijos ir Gruzijos konfliktą. Žinomiausios autoriaus darbų serijos sukurtos Ukrainos nepriklausomybės kovų įkarštyje, kelionėse po tolimąją Rusijos šiaurę, Palestiną. Pastaruoju metu fotografas kuria reportažus apie pabėgėlius Lesbo saloje (Graikijoje), Makedonijoje, Serbijoje, Kroatijoje, Austrijoje ir kitur. Taip pat jo objektyvas neaplenkė ir kruvinųjų išpuolių Paryžiuje.

Paroda „Vijna“ – karas Ukrainoje“ veikia Fotografijos muziejaus studijoje 2016 m. vasario 25 – kovo 13 dienomis.

Informaciją teikia Fotografijos muziejaus parodų ir renginių kuratorė Gedutė Grigaliūnaitė, tel. (8 41) 52 43 96.

 

Taip pat skaitykite

VITO LUCKAUS FOTOGRAFIJOS CENTRO PARENGTA PARODA APŽVELGS SPALVOTOSIOS FOTOGRAFIJOS RAIDĄ LIETUVOJE

Šių metų kovo 21 dieną, antradienį, 17.30 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje ...