Šeštadienis , 2 gruodžio 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Medinės tvoros dažymas: naudingi patarimai

Medinės tvoros dažymas: naudingi patarimai

Jūsų nuosavo namo teritoriją juosia medinė tvora, kuri saugo jūsų namus ir suteikia jums daugiau privatumo? Tokiu atveju jūs privalote ja tinkamai pasirūpinti – tiek tam, kad medinė tvora jums tarnautų kaip įmanoma ilgiau, tiek ir tam, kad ji prisidėtų prie jūsų namo eksterjero, jį papildant ir suteikiant daugiau žavesio. Taigi, jei norite visą tai pasiekti, medinės tvoros dažymas yra tiesiog būtinas, o tam jums bus reikalingi ir kokybiški dazai medienai.

Kaip tinkamai pasiruošti būsimiems darbams?

Pirmiausia prieš pradedant medinės tvoros dažymo darbus jūs turėtumėte tinkamai jiems pasiruošti. Pradėti reikėtų nuo darbo vietos paruošimo. Jei šalia jūsų tvoros auga įvairūs augalai, turėtumėte pasirūpinti, jog jie nesiliestų prie tvoros ir jums netrukdytų. Taip pat labai svarbu, kad nuo tvoros pašalintumėte ir samanas, kerpes, grybelius bei kt., tam pasitelkiant fungicidinį ploviklį. Kartu vertėtų atsižvelgti ir į tai, ar tvoroje nėra jokių išsikišusių vinių, varžtų ar kitų detalių, dėl kurių medinės tvoros dažymas galėtų tapti sudėtingesnis.

Žinoma, būtina įvertinti ir pačią medieną. Pavyzdžiui, jei medinė tvora yra pagaminta iš neapdorotos arba nedegtos medienos, visų pirma reikėtų pasitelkti apsauginį giluminį medienai skirtą gruntą. Tai padėtų apsaugoti medinę tvorą nuo spartesnio jos trūnijimo, o tai reiškia, kad kartu prailgintumėte ir jos tarnavimo laiką. Tuo tarpu, jei mediena jau buvo vienaip ar kitaip apdorota ir dabartinė jos danga yra susidėvėjusi, pirmiausia turėtumėte visą tai nuvalyti. To daryti nebūtina, jei danga nėra per daug susidėvėjusi ir sukibimas su dažais yra geras.

Medinės tvoros dažymo darbų įgyvendinimas

Labai svarbu, kad jūs atsižvelgtumėte į oro sąlygas. Turėtumėte medinę tvorą dažyti tuomet, kai lauke bus sausa ir vyraus didesnė nei 5°C temperatūra. Tačiau nepamirškite, kad tvoros neturėtumėte dažyti ypatingai karštu oru ir tuomet, kai saulės spinduliai krenta tiesiai į jūsų tvorą.

Pradėti medinės tvoros dažymo darbus turėtumėte prieš tai išbandę savo pasirinktus medienos dažus. Tai vertėtų padaryti mažiau matomoje vietoje. Kai būsite tikri, kad dažai medienai tinkamai sukimba su medinės tvoros paviršiumi, galite pradėti dažymo darbus. Be abejo, jei jūs įsigijote dažus medienai, taip pat pirmiausia patariama medinės tvoros paviršių padengti ir medienos grunto sluoksniu. Kai jis išdžius, galėsite dažyti tvorą.

Taip pat skaitykite

Medžių genėjimas – kaip tai daryti kokybiškai

Medžių genejimas – tai pagrindinė medžių priežiūros praktika, kurios metu pašalinamos tam tikros šakos, kad ...