Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Kultūra / POEZIJOS PAVASARIS GRĮŽTA Į ŠIAULIUS

POEZIJOS PAVASARIS GRĮŽTA Į ŠIAULIUS

Šių metų gegužės 24 dieną, antradienį, 17.00 valandą Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2016“ renginys „Poezijos pavasaris Šiauliuose“. Programoje poezijos ir muzikos vakaras. Atlikėjai: menininkė Birutė Mar ir birbynininkas Egidijus Ališauskas. Renginį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas (Vilnius) ir Šiaulių „Aušros“ muziejus.

„Poezijos pavasaris“, prasidėjęs 1965-aisiais poeto Justino Marcinkevičiaus iniciatyva, palydėtas dailininko Stasio Krasausko Poezijos paukštės, šiemet vyksta jau 52-ąjį kartą. Poezijos festivalio programa išlieka kupina renginių – rytinių poezijos valandų, vidudienio eilių, literatūrinių popiečių, kūrybos vakarų ir nakties kuždesių. „Poezijos pavasaris“ – besikeičiantis, intriguojantis, stebinantis neišsenkančia kūrybos versme žodžio grožiu ir, be abejo, vis toks pat patrauklus.

Prieš 10 m. tapęs tarptautiniu, „Poezijos pavasaris“ ne tik kasmet šiltai sutinka užsienio šalių poetus, bet ir pats vieši ne vienoje šalyje. Šiemet – Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje.

Poezijos pavasaris Šiauliuose
Poezijos pavasaris Šiauliuose

„Poezijos pavasario“ tradicija tęsiasi ir Šiauliuose. Jau 7-tą kartą jis organizuojamas „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje, kur šiemet vyks vakaras „Poezijos pavasaris Šiauliuose“. Šį sykį muziejaus lankytojai išvys menininkės Birutės Mar (Marcinkevičiūtės) kompoziciją, lydimą Egidijaus Ališausko birbynės improvizacijų. Svečių poezijos ir muzikos valandoje girdėsime lietuvių autorių, taip pat ir Birutės Mar eilių.

Aktorė, režisierė, choreografė, rašytoja Birutė Mar (g. 1969 m.), baigusi Juozo Naujalio meno mokyklą Kaune bei Sankt Peterburgo Teatro, muzikos ir kino institutą, nuo 1994 m. dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. 1993–1999 m. ji stažavosi Anglijoje, kur mokėsi judesio ir šokio, Danijoje, Graikijoje, Kipre mokėsi teatro meno, o japonų Noh teatro ir šokio subtilybių išmoko Japonijos sostinėje Tokijuje.

Pradėjusi kurti monospektaklius ir norėdama nesustoti bei gilintis į save, aktorė ne tik vaidina vaidmenį, bet kartu kuria spektaklio estetiką, visumą. Monospektaklis jai – kelias į vidinę laisvę, o kūryba – Dievo ieškojimas, kalbėjimas apie tai, ką tikrai skauda, kas svarbu, amžina. B. Mar sukurti monospektakliai buvo apdovanoti tarptautiniuose festivaliuose, o už išskirtinį indėlį į vieno aktoriaus teatrą ir unikalų talentą 2014 m. Fudžeiros (Jungtiniai Arabų Emiratai) monospektaklių festivalyje aktorė buvo įvertinta prizu.

1995–2014 m. Birutė Mar išleido 7 poezijos ir prozos knygas, taip pat parašė monospektaklių inscenizacijų, operos libretą, kino scenarijų, pjesę. 2000 m. tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nare.

Egidijus Ališauskas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė birbynės ir orkestrinio dirigavimo studijas, šiuo metu dėsto toje pačioje aukštojoje mokykloje bei vadovauja Lietuvos kariuomenės orkestrui. E. Ališauskas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, buvo vyriausiasis Dainų švenčių dirigentas 2007 ir 2009 m.

Informaciją apie renginį teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus muziejininkė Gražina Narbutaitė, tel. (8 41) 52 69 30.

Taip pat skaitykite

VITO LUCKAUS FOTOGRAFIJOS CENTRO PARENGTA PARODA APŽVELGS SPALVOTOSIOS FOTOGRAFIJOS RAIDĄ LIETUVOJE

Šių metų kovo 21 dieną, antradienį, 17.30 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje ...