Sekmadienis , 1 spalio 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Populiariausi mitai apie betonines čerpes

Populiariausi mitai apie betonines čerpes

Betoninės čerpės jau ilgą laiką gali būti vadinamos viena iš populiariausių stogo dangų. Veikiausiai tokio čerpių tipo populiarumas būtų dar didesnis, jei ne keletas plačiai paplitusių mitų apie jas. Būtent populiariausius mitus apie betonines čerpes šiandien ir paneigsime.

Betoninės čerpės lengvai lūžta

Šio mito atsiradimas yra tikrų tikriausia mistika, kadangi betoninės čerpės ne tik lengvai nelūžta, bet ir yra viena iš tvirčiausių čerpių rūšių. Labiausiai prie tokio šių čerpių tvirtumo prisideda pagrindinė jų sudedamoji medžiaga – betonas, kuri jau naudojimo pradžioje yra išties tvirta, o bėgant laikui tik dar labiau tvirtėja. Vis vien bijote, jog čerpių dengimo metu jos sulūš? Jus nuraminti turėtų ir dar vienas faktas – visos tokio tipo čerpės yra gaminamos pagal vieną standartą, t.y. vienodus išmatavimus, kas lemia tai, jog jas dėti yra išties labai nesunku. Būtent dėl to, jei pasirūpinsite tuo, kad tarp griovelių neliktų vienokių ar kitokių šiukšlių, čerpės jų dėjimo ant stogo metu lūžti tikrai neturėtų.

Betoninės čerpės
stogodanguprekyba.lt nuotr.

Betoninės čerpės nėra restauruojamos

Tai, jog tokio tipo čerpės nėra restauruojamos, yra pakankamai dažnai paplitusi nuomonė, kuri yra nulemiama išskirtinių tokio čerpių tipo savybių svorio atžvilgiu. Vis dėlto, jei pastatas buvo pastatytas atsižvelgiant į tai, kad stogas atlaikytų tokio tipo čerpių svorį, neturėtų kilti problemų ir jas pakeičiant naujomis.

Čerpių spalva bėgant laikui blunka

Ne, teigti jog tai yra visiškas melas tikrai negalime – viršutinis dažų sluoksnis, kuriuo yra padengtas tokio tipo čerpės, laikui bėgant blunka. Vis dėlto, čerpės yra dažomos ne tik iš išorės, bet konkrečios spalvos pigmentu yra prisotinama ir visa medžiaga, iš kurios yra gaminama čerpė, kuri blunka labai lėtai bei skirtumas dažniausiai pasimato tik praėjus keletui dešimtmečių. Būtent dėl to, nors spalvos ryškumas bėgant laikui ir bus prarastas, bet bijoti dėl to, jog betoninės čerpės praras ir savo atspalvį, tikrai nėra pagrindo.

Taip pat skaitykite

Kaip išsaugoti švarų ir sveiką namų orą

Namų oro kokybė yra svarbus sveikatos aspektas, galintis turėti didelę įtaką jūsų bendrai savijautai. Prasta ...

Parašykite komentarą