Penktadienis , 29 gegužės 2020
Pagrindinis / Gyvenimas / Pyragų dieną likimo nuskriaustiems aukojo ir Šiaulių verslo įmonės

Pyragų dieną likimo nuskriaustiems aukojo ir Šiaulių verslo įmonės

Lapkričio 6 dieną Lietuvoje nuvilnijo pyragų dienos banga. Prie akcijos jau trečius metus iš eilės jungiasi ir Šiaulių įmonė UAB „Salda“. Šiemet įmonės darbuotojai surinko beveik 400 eurų, kurie bus skirti moksleivei Emilijai, per skaudžią avariją netekusiai abiejų tėvų ir sesutės.

Akciją inicijavo patys darbuotojai

Pyragų dienos akcija UAB „Salda“ pradėta rengti prieš tris metus. Pati idėja buvo pasiskolinta iš televizijos akcijos, kuri vyksta jau ilgesnį laiką. „Daug nediskutuodami kiekvienais metais nusprendžiame kam skirsime surinktus pinigus ir džiaugiamės galėdami nors truputį padėti savo bendruomenės nariams“ – kalbėjo akcijos iniciatorė Lina Verbickienė.

Pyragų dieną
Dianos Kuprytės nuotr.

Pasak jos, akcija turi kelis tikslus ir be pagalbos nukentėjusiems, tai puiki proga susiburti įmonės darbuotojams, skirti laiko pabendrauti. Idėja įmonėje taip prigijo, kad kasmet tampa vis stipresnė, atsiranda daugiau pyragų kepėjų. „Kai kurie darbuotojai turi firminių receptų, kuriuos su malonumu skanaujame. O kartais netgi paprašome vieni kitų, kokį pyragą iškepti. Akcijos metu bendraujam, dalinamės receptais ir, žinoma, svarstome, ar suteiksime džiaugsmo ir bent truputį palengvinsime būtį tiems, kuriems skiriam savo Pyragų akciją“.

Kam skirti pinigus nusprendžia patys

„Saldos“ darbuotojai nutarė surinktus pinigus skirti Šiaulių krašto gyventojams. Pirmaisiais metais Pyragų diena buvo skirta Šiaulių gyvūnų globos namas paremti. „Susižinojome ko labiausiai trūksta, nupirkome ir nuvežėme“. Antraisiais metais Pyragų dienos akcija buvo skirta šeimai, kurią prieš pat šventes ištiko nelaimė – sudegė namai. Įmonės darbuotojai nieko nepranešę, nuvažiavo ir įteikė savo dovaną. „Šeima buvo nustebusi, kad kitiems rūpi jų problema, o mes laimingi, nes galėjome ištiesti pagalbos ranką“ – sako akcijos iniciatorė.

Šiais metais „Saldos“ Pyragų dienos akciją darbuotojai skyrė penktokei Emilijai iš Radviliškio, kuri, atsitikus nelaimei, neteko abiejų tėvų ir jaunesniosios sesers. Įmonės darbuotojai tikisi, kad tai bent šiek tiek padės močiutės globoje likusiai mergaitei. „Smagu, kad paskanauti pyragų ir paaukoti, pagal galimybes, susirenka ir gamybos, ir administracijos darbuotojai. Darydami gerą darbą pasijuntame didelė komanda. Mergaitę aplankyti planuojame kitą savaitę. Norime pabendrauti, tada ir įteiksime pinigus“ – sako Lina Verbickienė.

Taip pat skaitykite

vaikai

Penki patarimai auklėjant vaikus

Būsimiems tėvams, ką tik iškeptoms mamytėms ir tėveliams bei neseniai į ugdymo ar auklėjimo sritį ...