Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Gyvenimas / ROMANTIŠKO TRIO PROGRAMA – KIEKVIENAM ARTIMA JAUSMŲ IR SPALVŲ PALETĖ

ROMANTIŠKO TRIO PROGRAMA – KIEKVIENAM ARTIMA JAUSMŲ IR SPALVŲ PALETĖ

2016 m. liepos 13 d. (trečiadienį) po Chaimo Frenkelio vilos skliautais suskambės antrasis XIII-ojo tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio koncertas. Šįkart išskirtinę, užburiančių garsų kupiną programą „Simboliai ir spalvos“ Šiaulių klausytojams dovanos romantiškasis trio: sopranas Eunsil Kang, atvykusi iš Pietų Korėjos, britas violančelininkas Tom Collingwood ir nuolatiniams festivalio dalyviams jau pažįstamas pianistas Justas Šervenikas.

Muzika – globali kalba, kurią gali suprasti kiekvienas,  nepriklausomai nuo tautybės, odos spalvos ar pažiūrų. Tuo įsitikinti bus galima romantiškame trijų skirtingų šalių atstovų koncerte „Simboliai ir spalvos“. Tik penkis koncertus Lietuvoje surengsiantis specialiai šiai programai suburtas trio žada ypač gerai apgalvotą ir išrankiausiam skoniui subalansuotą programą. Idėją koncertui pasufleravo spalvingi pianisto, dirigento, džiazo muzikos kompozitoriaus ir Holivudo filmų aranžuotojo Andre Previno kūriniai.

Festivalis

Savito šarmo renginiui suteiks  ironijos, sarkazmo, liūdesio ir skausmo kupina Dmitrijaus Šostakovičiaus muzika, švelnumo ir romantikos įlies Roberto Šumano muzikinės kompozicijos. Dainų tekstai sukurti pagal Nobelio literatūros premijos laureatės Toni Morrison poemas.

Chaimo Frenkelio vasaros festivalių publikai žinomas pianistas Justas Šervenikas, pernai koncertavęs su Rolandu Kazlu, šiemet grįžo su kitokiu projektu. Jo pakviesti atlikėjai – didžiosios scenos profesionalai. Muzikos pedagogas, įvairių projektų autorius ir dalyvis Tom Collingwood Lietuvoje lankosi ne pirmą kartą, su Justu Šerveniku jie yra koncertavę ir anksčiau. Aksominio balso savininkė iš Pietų Korėjos Eunsil Kang šiemet Lietuvos žiūrovams pristatoma pirmą kartą, tačiau Lietuva jai ­­– nesvetima. Čia ji turi giminaičių, pas kuriuos lankėsi ir pernai. Solistė, baigusi Kijevo P. Čaikovskio muzikos akademiją, puikiai kalba rusiškai. Atlikėja domisi Lietuvos kultūra, kalba. Muzikantai, repeticijoms turėdami vos porą dienų, klausytojams dovanoja klasikinės muzikos šedevrus.

Koncerto vadovas Justas Šervenikas, siekdamas suorganizuoti kuo daugiau klasikinės muzikos koncertų  ne tik sostinėje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose, atvirauja: „Nesvarbu, dėl kokių priežasčių ateina klausytojai, neabejotinai publikoje būna meno žinovų, nuolatinių festivalio lankytojų, kiti ateina tiesiog todėl, kad patinka jauki Chaimo Frenkelio vilos aplinka.“  Jo nuomone, itin svarbu, kad Šiauliuose jau keletą metų vasaros metu yra sukurta puiki, kokybiška ir išskirtinė alternatyva pilkai kasdienybei.

Pagrindinės festivalio rėmėjos: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Partnerė Šiauliuose bilietų platintoja „Ticket Market“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT televizija, žiniasklaidos grupė „Etaplius“: naujienų portalas, savaitraštis, Šiaulių regiono televizija. Informaciniai rėmėjai: dienraštis „Šiaulių kraštas“, UAB „Saulės radijas“, UAB „Šiaulių apskrities televizija“, VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras“. Rėmėjai: draudimo bendrovė „BTA“, UAB „Sabalin“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, AB spaustuvė „Titnagas“. Draugai: VšĮ „Kristupo festivalis“, VšĮ „Menų spaustuvė“, gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, Šiaulių kultūros centras, valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“.

Bilietus į koncertą galite įsigyti Chaimo Frenkelio vilos kasose arba

https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/frenkelio-vilos-vasaros-festivalis-2016-trio-koncertas-0713

 

 

Taip pat skaitykite

Kur pirkti atsargines automobilio detales po avarijos?

Automobilio avarija – tai ne tik rizika dėl galimų susižalojimų ir sveikatos sutrikimų bet ir ...