Penktadienis , 19 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Rygoje atidaroma Deimanto Narkevičiaus personalinė paroda „Prisiminimų archeologija“

Rygoje atidaroma Deimanto Narkevičiaus personalinė paroda „Prisiminimų archeologija“

2015 metų birželio 12 dieną, 18:00 val., „Kampiniame name“ (buvusioje KGB būstinėje) Rygoje atidaroma tarptautiniu mastu pripažinto lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjo Deimanto Narkevičiaus personalinė paroda „Prisiminimų archeologija“. Tai pirmas Deimanto Narkevičiaus darbų pristatymas Latvijoje ir puiki galimybė meno mėgėjams susipažinti su rinktinėmis instaliacijomis ir video kūriniais, užimančiais svarbią vietą tiek paties menininko kūryboje, tiek tarptautiniame šiuolaikinio meno kontekste.

Deimantas Narkevičius (gimė 1964 m. Utenoje) yra vienas ryškiausių ir aktualiausių Baltijos šalių šiuolaikinio meno scenos atstovų. Narkevičius debiutavo kaip menininkas dešimto dešimtmečio pradžioje, baigęs studijas Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedroje, tačiau tarptautinį pripažinimą jam atnešė kino ir video medijose naudojamų pasakojimo struktūrų tyrinėjimai. Grupinėse parodose aktyviai dalyvaujantis menininkas nuo 1994 m. surengė ir daugiau nei 60 personalinių parodų visame pasaulyje. Narkevičius kelis kartus dalyvavo Venecijos bienalėje, pristatė darbus San Paulo, Stambulo ir Gvandžu bienalėse, Manifesta 2 ir Manifesta 10 parodose, bei daugelyje tarptautinių kino festivalių. Jo kūrinių įsigijo vienos svarbiausių pasaulio šiuolaikinio meno institucijų: Londono Tate Modern galerija, Niujorko Modernaus meno muziejus (MoMA), Madrido Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía, Paryžiaus Modernaus meno muziejus (Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris), Luizianos modernaus meno muziejus (Humlebekas, Danija). Menininkas gyvena ir dirba Vilniuje.

Deimantas Narkevičius
Deimantas Narkevičius

Paroda „Prisiminimų archeologija“ pristato kelias naujausias instaliacijas ir video darbus, kurie atspindi platesnį tarptautinio šiuolaikinio meno kontekstą. Menininko kūriniai primena nesenos praeities tyrimų seriją; juos taip pat galima pavadinti mnemonine (atminties) archeologija. Narkevičiui rūpi praeities ir dabarties ryšiai. Mes prisimename praeitį iš dalies dėl to, kad šie prisiminimai yra aktualūs mūsų dabarčiai. Savo kūriniuose menininkas leidžia mums atkurti prisiminimus apie praeitį, kurie, būdami neišvengiamai fragmentiški ir nepilni, daro įtaką mūsų mąstymui apie šiandieną. Archeologija laikoma mokslu, tyrinėjančiu praeities „pėdsakus“. Narkevičiaus darbuose šie pėdsakai pavirsta prisiminimų fragmentais – žodžiais ir mintimis, iš kurių suveriama daugybė istorijų.

Paroda „Kampiniame name“ (adresas Brīvības g. 61, Ryga) veiks nuo šių metų birželio 17 dienos iki rugpjūčio 15 dienos. Parodą galima pamatyti nuo 11.00 val. iki 17.00 val. Parodą rengia asociacija „Latvijos kultūros projektai“ bendradarbiaudama su labdaros fondu ABLV, Lietuvos kultūros taryba ir šiuolaikinio meno galerija „Vartai“. Parodos kuratorius Maris Vitols (Latvija). Parodą lydi katalogas. Parodos lankymas nemokamas.

Teksto autorius – Maris Vitols, parodos kuratorius

Taip pat skaitykite

Emokymai: kodėl nuotoliniai kursai tampa vis patrauklesni šiuolaikiniam žmogui?

Gyvename skaitmeniniame amžiuje: virtuali erdvė tampa vis svarbesnė mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir mokymasis ne ...

Parašykite komentarą