Ketvirtadienis , 3 gruodžio 2020
Pagrindinis / Verslas / Saulės energetika Europos Sąjungoje

Saulės energetika Europos Sąjungoje

Europos sąjungos šalys turi didelių ambicijų dėl atsinaujinančių energijos šaltinių. Planuojama, kad 2050 metais Europa bus pirmasis žemynas, kuris turės neutralų poveikį klimatui. Kitaip tariant planuojama visą reikalingą energiją gauti iš atsinaujinančių šaltinių, kaip vėjo ir saulės energija, hidroenergija, biokuras ir kt. Taip siekiama sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro – naftos ir dujų, mažinti išmetamų CO2 dujų kiekį.

Vokietija pirmaujanti saulės energetikoje Europoje

Pirmaujanti Europos Sąjungos šalis, pagal saulės energijos ir kitų atsinaujinančių šaltinių naudojimą yra Vokietija. Jos įdiegta galia 2018 metais buvo 45,9 GW. Tai viena iš geriausiai išnaudojančių saulės energiją šalių, ją pralenkia tik Kinija, Japonija, JAV. Ši šalis sunaudoja 7,9 % saulės energijos kiekio pasaulio mastu. 2019 metais buvo paskelbtas naujas projektas – pastatyti didžiausią saulės elektrinę Vokietijoje, kurios galia būtų 175 megavatų (MW). Ji įrengiama saulės parke Brandenburge. Iki to laiko šalyje veikė dar keli didžiuliai saulės parkai, 166 MW, 145 MW ir 128 MW galios.

Italija – šešta didžiausia valstybė, kurioje saulės energija verčiama elektra

Italija tai antroji valstybė Europoje, kurioje taip pat puikiai įsisavinama saulės energija ir verčiama elektra. Jos saulės elektrinių galia 2018 metais siekė 20,1 GW. Tai šeštoji pagal dydį saulės energetiką vystanti šalis pasaulyje, 2018 metais ji įrengė 420 MW galios saulės elektrines. Didžiausias įrenginys, verčiantis saulės energiją elektra yra „Montalto Di Castro“ jėgainė Viterbo provincijoje. Ji veikia nuo 2009 metų. Iki 2030 metų šalis turi tikslą pasiekti 50 GW visų saulės elektrinių galios.

UK trečia pagal dydį saulės energijos gamintoja Europoje

Jungtinė Karalystė užima trečią vietą Europoje saulės energetikoje. Šalyje įdiegta saulės elektrinių galia 2018 metais siekė 13,1 GW. Šalis planuoja iki 2025 metų atsisakyti anglimi kūrenamų elektrinių. 2019 metais buvo patvirtintas 50 MW galios projektas saulės energetikoje.

Lietuva vejasi Europą skatindama gyventojus išnaudoti saulės energiją

Lietuvos valstybė nuo 2014 metų teikia paramą gyventojams įsirengti saulės elektrines. Saulės energija gali būti panaudojama verčiant ją elektra arba pašildant vandenį. Taigi, gyventojai gali gauti paramą dviejų tipų saulės elektrinėms įsirengti.

Taip pat skaitykite

Kaip įsirengti vandentiekį turint šulinį?

Vienas iš labiausiai paplitusių vandentiekio įsirengimo būdų yra naudojant šulinio vandenį. Tai yra ekonomiškesnis ir ...