Trečiadienis , 26 sausio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Šiauliečiai ir miesto svečiai linksminosi Užgavėnių šventėje

Šiauliečiai ir miesto svečiai linksminosi Užgavėnių šventėje

2016 metų vasario 6 dieną Žaliūkių malūnininko sodyboje šiauliečiai ir miesto svečiai linksminosi Užgavėnių šventėje.  Susirinkusieji triūkšmingai vijo žiemą, kad ši nebesugrįžtų. Nuotaiką  kūrė Šiaulių miesto folkloro kolektyvai, atlikdami tradicines  Užgavėnių dainas ir kviesdami šokti.

užgavėnės
Nuotr. R. Parafinavičiaus

Po kaukėmis pasislėpę šventės dalyviai žaismingai pokštavo ir juokavo,  linsmindami ir vaikus, ir suaugusius. Po malūno sparnais susibūrusios  Šiaulių miesto mikrorajonų bendruomenės ir miesto ugdymo įstaigų  komandos kepė blynus, kurių gardus kvapas vilijo jų paragauti. Tačiau  susirinkusieji galėjo ne tik smaguriauti blynais, bet ir paskanauti  pagrindinio Užgavėnių valgio – šiupinio, sušilti gurkšnojant žolelių  arbatą. Žaliūkių malūnininko sodyboje taip pat veikė Užgavėnių  turgelis, kur norintieji galėjo nusipirkti įvairių lauktuvių.

Šventėje skambėjo žiemos pasmerkimo oracija, o vakarop visų linksmybių  įkarštyje atėjo ilgai lauktas metas, kai su giesmėmis buvo palydėta ir  ant kaitraus laužo sudeginta Morė – atsibodusi ir įkyrėjusi žiemos  dvasia.

Rengėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių „Aušros“ muziejus.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Informaciniai rėmėjai: dienraštis „Šiaulių kraštas“, dienraštis  „Šiaulių naujienos“, „Šiaulių apskrities televizija“, „Saulės  radijas“, radijo stotis „RS2“, „Šiauliai plius“ žiniasklaidos grupė:  Šiaulių regiono televizija „Splius“, savaitraštis „Šiauliai plius“,  naujienų portalas „etaplius.lt“.
Partneris – „Laisvieji piliečiai“.

Taip pat skaitykite

Oras vanduo sistema – vienas iš praktiškiausių sprendimų

Šiomis dienomis norint šildytis namu ir kartu vandenį galima atrasti tikrai nemažai skirtingų būdų tą ...