Penktadienis , 29 kovo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / ŠIAULIŲ „AUŠROS“ MUZIEJUS PARENGĖ VIRTUALIĄ EKSKURSIJĄ PO GRAFŲ ZUBOVŲ GIMINĖS DVARUS

ŠIAULIŲ „AUŠROS“ MUZIEJUS PARENGĖ VIRTUALIĄ EKSKURSIJĄ PO GRAFŲ ZUBOVŲ GIMINĖS DVARUS

2016 m. Lietuvos muziejai, plėtodami Muziejų kelio temą „Dvarų kultūros atspindžiai“, renginių dalyvius nukėlė į epochą, kai Lietuvos teritorijoje klestėjo dvarų kultūra, o dvaras buvo ne tik svarbi valstybės ūkinio gyvenimo dalis, bet ir kultūrinio gyvenimo židinys. Kviesdamas pažinti vieną reikšmingiausių Šiaurės Lietuvos dvarininkų šeimų – grafus Zubovus – Šiaulių „Aušros“ muziejus parengė penkis interaktyvius virtualios ekskursijos maršrutus po Zubovų dvarų sodybas Šiaulių mieste ir jo apylinkėse: Bubiuose, Ginkūnuose, Naisiuose, Aleksandrijoje.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Ši virtuali ekskursija itin patogi tuo, kad žmonėms nereikia taikytis prie ekskursijų vadovo – aplankyti Zubovų dvarus susidomėjusieji gali savarankiškai, jiems patogiu metu. Tereikia į savo išmanųjį įrenginį parsisiųsti „iziTRAVEL“ programėlę ir paieškos laukelyje įvesti vietovardį „Šiauliai“. Netrukus ekrane atsiras muziejaus parengti maršrutai, o pasirinkus norimą aplankyti dvaro sodybą, programos naudotojai išvys žemėlapį su pažymėtais objektais, jų istorijomis bei unikaliais istoriniais ir šiuolaikiniais vaizdais.

Maršrutų informacija dvarų sodybų lankytojams padės indentifikuoti išlikusių objektų pirminę funkciją, atkreips dėmesį į jų vertingiausius architektūrinius elementus, pristatys savininkų gyvenimo istoriją, maršruto pabaigoje leis pasitikrinti savo žinias, atsakant į įvairius su dvaro sodybos istorija susijusius klausimus.

Netrukus galimybę susipažinti su Zubovų dvarų istorija ir kultūriniu palikimu turės ir užsienio turistai. Šiuo metu yra baigiama rengti maršrutų informacija anglų kalba. Taip pat maršrutai bus papildyti ir garso įrašais, leisiančiais vaikštinėjant po sodybas klausytis jų istorijų.

Iki mūsų dienų išlikę dvarų sodybų fragmentai ir muziejų bei kitų atminties ir kultūros institucijų rinkiniuose saugomi dvarų epochos reliktai ir dabar yra reikšminga Lietuvos kultūros paveldo dalis. Parengti maršrutai prisideda ne tik prie muziejuje sukauptų dvarų kultūros vertybių kolekcijų sklaidos ir naujų kultūrinio užimtumo formų plėtojimo, bet ir atkreipia dėmesį į dvarų kultūros paveldo panaudos problemas.

Rėmėja – LR kultūros taryba.

Maršrutų turinys paruoštas remiantis Kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos informacija, Šiaulių „Aušros“ muziejaus, Lietuvos valstybės istorijos archyvo, Kauno apskrities archyvo, Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos muziejaus rinkinių ikonografine medžiaga.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus muziejininkė-vyriausioji specialistė Vilma Karinauskienė tel. (8 41) 52 43 91, el. paštu [email protected].

Taip pat skaitykite

Pagrindinės kikbokso ir bokso prekės

Kikboksas ir boksas – dinamiškos kovinės sporto šakos, kurioms reikia specialios įrangos, kad būtų užtikrintas ...