Pirmadienis , gruodžio 9 2019
Pagrindinis / Verslas / Su asbestu atsisveikinome, tačiau šiferis niekur nedingo

Su asbestu atsisveikinome, tačiau šiferis niekur nedingo

siferis

Sujudimas aukščiausiuose valdžios sluoksniuose, susijęs su asbesto, ilgą laiką plačiai naudoto šiferinės stogo dangos sudėtyje, žala sveikatai, natūralu, sukėlė nemažos gyventojų dalies pasipiktinimą. Pastarieji, modami ranka į medikų teigimus, jog asbestas – vienas pavojingiausių kancerogenų, įtakojantis vėžinius susirgimus, laikosi savo: „jei iki šiol gyvenome po asbesto šiferiu dengtais stogais ir esame gyvi, tai apie kokią žalą čia galima kalbėti?“. Iš tikrų asbesto neigiamas pavojus sveikatai gali pasireikšti ir po daugelio metų – tai įrodyta medicininiais tyrimais ir jokių papildomų diskusijų nereikia. Svarbu, jog buvo priimtas įstatymas, susijęs su asbesto, kaip sudėtinės dalies šiferio gamyboje, naudojimo draudimu. Šiandien naują namą besistatantys ar seną remontuojantys gali rinktis panašią, tačiau saugesnę ir dar geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis pasižyminčią stogo dangą: beasbestinis šiferis – dažno pasirinkimas.

Nesvarbu, apie kokią statybinę medžiagą bekalbėtume, pastarosios pasirinkimą įtakoja 3 reikšmingiausi faktoriai – geros eksploatacinės savybės, estetika bei patrauklus kokybės ir kainos santykis. Beasbestinis šiferis išpildo visus šiuos kriterijus, o taip pat lengvai pasiduoda montuojamas ir neįgudusių meistrų rankoms (puikus variantas nusprendusiems įgyvendinti projektą „namą statau pats“).

  • pagrindinės beasbestinio šiferio eksploatacinės savybės:
  • aukštas atsparumas mūsų klimato zonai būdingiems atmosferos reiškiniams;
  • atsparumas temperatūros pokyčiams;

didesnis tvirtumas bei elastingumas (lyginant šį su asbestiniu „protėviu“);

  • atsparumas ugniai;
  • geros garso izoliacinės savybės;
  • atsparumas erozijai bei ultravioletiniams saulės spinduliams (pasirinkta spalva nenubluks);
  • ilgaamžiškumas (ši stogo danga tarnauja 50 ar net ilgiau metų).

Beasbestinis šiferis populiarus tiek gyvenamosios, tiek visuomeninės ar gamybinės paskirties pastatų statyboje. Plati prieinamų spalvų paletė (pradedant natūraliai pilka ir baigiant raudona spalva) leidžia priderinti šią spalvą pildant įvairias eksterjero idėjas. Prekyboje siūlomi dviejų rūšių lakštai: įprasti, kuriuos prieš naudojimą reikia papildomai apdoroti ir „greito“ naudojimo – jau su apipavidalintais kraštais bei dangoje išgręžtomis skylėmis.

Su asbestu atsisveikinome, tačiau tai nereiškia, jog būsime priversti gyventi be stogo, kiaurai peršlapdami nuo lietaus bei perpučiami vėjo. Nereikia rinktis ir moderniausios stogo dangos, kainuojančios milžiniškus pinigus. Daugelio poreikius atitinka šiferis, tik šį kartą kur kas saugesnis – be asbesto. O ir pastaroji gamybos technologija lemia, jog tai – dar geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis pasižymintis variantas.

 

Taip pat skaitykite

kapai

Kapų tvarkymas: patarimų ABC

Lietuvių tradicijose kapų tvarkymas yra gana gajus. Nepriklausomai nuo religijos lietuviai tiki, kad taip gerbiame mirusiuosius su kuriais mums ...