Šeštadienis , 25 birželio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Vaikų baldai skirtingoms amžiaus grupėms

Vaikų baldai skirtingoms amžiaus grupėms

Įrengdami vaikų kambarį, ypatingą dėmesį skiriame baldams. Kad vaikas savo kambaryje jaustųsi patogiai ir saugiai, vaikų baldai turi atitikti ne tik jo būdą, charakterį ar pomėgius, bet ir užtikrinti, kad vaikas savo kambaryje būtų saugus, kad šioje erdvėje jis galėtų ir pailsėti, ir turėti vietos žaidimams. Be to, vaikų kambario sprendimai gali skirtis, priklausomai nuo vaiko amžiaus. Iš tiesų vaiko kambarys ir čia esantys baldai turi keistis kartu su mažuoju – taip būsite tikri, kad vaiko kambarys prisitaikys prie augančio mažylio poreikių ir pomėgių.

Bendrosios vaikų kambario įrengimo taisyklės

Kuriant vaikų kambario interjerą ir ieškant tinkamų baldų, reikia atsižvelgti į vaiko amžių, lytį, pomėgius, charakterį ir interesus. Kambarys yra svarbiausia vaiko poilsio ir laisvalaikio zona, todėl čia jis turi jaustis patogiai ir jaukiai, t. y. tuo atveju, jei kambarys neatitiks vaiko interesų, pvz., bus įrengtas pernelyg griežtu tonu, vaikas nenorės būti savo kambaryje, jausis čia nejaukiai ir nesmagiai.

Rekomenduojama vaiko kambarį suskirstyti į svarbiausias zonas: žaidimų, poilsio, mokymosi ir daiktų laikymo. Atitinkamai pagal zonas parenkami ir vaikui tinkantys baldai. Kambaryje turi būti pakankamai natūralios šviesos, tačiau kokybiškas apšvietimas turi būti įrengtas ir kiekvienoje zonoje. Visi baldai turi atitikti vaiko amžių ir ūgį, rūpintis vaiko saugumu, pvz., neturėti aštrių kampų. Vertinant praktinę pusę, rekomenduojame rinktis baldus, kurie būti lengvai valomi, atsparūs drėgmei.

Kambarys kūdikiui

Mažyliui labai svarbi poilsio erdvė, todėl lovytė turėtų būti statoma kiek toliau nuo lango ar durų. Labai svarbu įsigyti talpią ir patogią komodą, kurioje galėtumėte laikyti visus vaiko daiktus. Būtina gerai pagalvoti apie vaiko lovytę. Tai svarbiausias baldas kūdikio kambaryje. Verta įsigyti transformuojamą baldą, kad vėliau, vaikui ūgtelėjus, lovą būtų galima šiek tiek pažeminti, užtikrinant mažylio saugumą. Visi kūdikio baldai turi būti gaminami iš ekologiškų medžiagų, kurios nesukelia alergijos. Kūdikio kambaryje turėtų dominuoti ramios, švelnios, akių neerzinančios spalvos.

Kambarys ikimokyklinio amžiaus vaikui

Tokio amžiaus vaikai yra itin energingi ir smalsūs, todėl kambaryje turi būti kuo daugiau erdvės, kad vaikai galėtų laisvai judėti ir žaisti. Įsitikinkite, kad visi vaiko kambario baldai yra tvirtos konstrukcijos, neturi aštrių kampų, išsikišusių varžtų ar kitų pažeidimų, kurie gali kelti pavojų vaiko saugumui. Siūlome kreiptis į baldų gamybos įmonę, kuri gali įgyvendinti individualius klientų poreikius ir užtikrinti, kad tiek specialiai vaikams skirtų, tiek korpusinių baldų gamyba atitiktų visus jūsų lūkesčius, garantuotų ilgaamžę kokybę ir saugumą. Jei vaiko kambarys nedidelis, rinkitės transformuojamus baldus, pvz., ištraukiamą staliuką, išlankstomą lovą ir pan. Mokykite vaiką tvarkos, todėl nupirkite talpią spintą ar pritvirtinkite lentynėles, kur vaikas galės susidėti savo žaislus ir kitus daiktus. Šiame amžiuje labai svarbus kambario dizainas, todėl leiskite vaikui rinktis tam tikrus dekoro elementus, dominuojančias spalvas. Užtikrinkite, kad kambaryje bus daug natūralios saulės šviesos.

Kambarys moksleiviui

Įrengiant mokinio kambarį, labai svarbu rinktis tinkamo aukščio, aukštos kokybės rašomąjį stalą ir kėdę, būtina užtikrinti ryškų apšvietimą mokymosi zonoje. Kadangi atsiras daugybę knygų ir mokyklinių reikmenų, kambaryje praves papildomi stalčiai, lentynos ir spintelės. Buvusi žaidimų zona turėtų virsti jaukia laisvalaikio erdve, kurioje vaikas norėtų leisti laiką ar pasikviesti draugus. Čia puikiai tiks minkštasuoliai, žaismingi ir patogūs foteliukai.

Taip pat skaitykite

Kodėl auksinės grandinėlės ir apyrankės visada išliks vertingos?

Auksas – vienas populiariausių tauriųjų metalų, iš kurio gaminamos auksinės grandinėlės, auksinės apyrankės, auksiniai žiedai, ...