Šeštadienis , 25 birželio 2022
Pagrindinis / Pramogos / 8 patarimai jūsų planuojamoms atostogoms

8 patarimai jūsų planuojamoms atostogoms

Anuomet, kuomet neturėjome jokios galimybės pasinaudoti internetiniais tinklaraščiais ar naujienų portalais, mūsų pagrindinis kelionių patarimų šaltinis buvo šeimos nariai, draugai ir pažįstami žmonės. Tačiau, laimei, šiandien kiekvienas iš mūsų turi gerokai didesnes galimybes, todėl nepaisant to, ar šiuo metu jus sudomino poilsinės kelionės į Turkiją pasiūlymai, ar dairotės pažintinės kelionės į Egiptą – turime jums ne vieną naudingą patarimą.

Pasidomėkite šalies istorija

Neretai mes darome didelę klaidą ignoruodami istorines knygas, kelionių vadovus ir informacinius lankstinukus, kuriuos randame lankomose turistinėse vietose ar turizmo informacijos centruose. Tačiau tai yra vieni iš puikiausių informacijos šaltinių, padedančių mums iš arčiau susipažinti su lankomos šalies istorija ir geriau suprasti to, ką matome lankytinose vietose, paskirtį bei ištakas.

Išmokite daugiau nei kelias frazes

Visuomet yra naudinga bent šiek tiek pramokti užsienio kalbą, kuria yra kalbama jūsų aplankyti pasirinktoje užsienio šalyje. Tačiau vertėtų išmokti ne tik bazines frazes, tačiau ir keletą įmantresnių, kurias išgirdę vietiniai bus labiau linkę su jumis užmegzti kontaktą ir jaus jums didesnį palankumą.

Neprisiriškite prie vienos vietos

Dažnai keliautojai nusprendžia pasirinkti vieną vienintelį viešbutį, į kurį sugrįžta kiekvienos dienos vakare (ar bent keletą kartų per dieną), tačiau jei jūs leidžiatės į pažintinę kelionę, kurios metu planuojate pamatyti ne vieną miestą, būtų naudinga pasirinkti daugiau nei keletą viešbučių. Tai užtikrintų, kad jums nereikėtų kasdien nukakti didžiulius atstumus vien tam, kad sugrįžtumėte į savo viešbutį pernakvoti.

Mažiau yra daugiau

Šią taisyklę jūs neabejotinai jau ne kartą buvote girdėję, o visų svarbiausia, kad ji gali būti pritaikyta bet kurioje situacijoje – taip pat ir keliaujant. Pradedant jūsų kelioniniu bagažu ir baigiant norimų aplankyti vietų sąrašo sudarymu. Jei nenorite, kad jūsų kelioninis bagažas jus apsunkintų, pasiimkite tik tai, ko iš tikrųjų gali prireikti. O jei norite iš tikrųjų pažinti užsienio šalį, pasirinkite mažiau lankytinų vietų, tačiau jose praleiskite daugiau laiko.

Saugokite savo dokumentus ir pinigus

Nors kelionių metu mes norime atsipalaiduoti ir mėgautis kiekviena savo kelionės akimirka, niekuomet nereikėtų pernelyg atsipalaiduoti, pamirštant apie savo dokumentų ir pinigų saugumą. Kišenvagiai tik ir laukia turistų, kurie yra užsidėję rožinius akinius ir skraido tartum padebesiais. Pasirūpinkite savo turto saugumu ir galėsite būti tikri, kad jūsų atostogos bus gerokai smagesnės ir sklandesnės.

Nevenkite paskanauti vietinio maisto

Dažnai keliautojai baiminasi paragauti vietinio maisto ir renkasi tik europietiško maisto restoranus, kuriuose gaminami patiekalai jiems yra geriau pažįstami. Tačiau tokiu būdu tampa sudėtinga geriau pažinti vietinę virtuvę ir suprasti, kokie yra jūsų lankomos šalies virtuvės išskirtinumai. Be to, jei jūs rinksitės europietiško tipo restoranus, įsikūrusius turistų pamėgtose vietose, vargu ar galėsite paskanauti aukštos kokybės maisto.

Pasirūpinkite tinkama avalyne

Niekuomet atostogauti nesileiskite su visiškai nauja avalyne. Jei esate numatę savo atostogas ir planuojate įsigyti naujus batus, pirmiausia juos kurį laiką padėvėkite. Tai leis jums išvengti skaudančių kojų ir prastos kelionės patirties. Be to, kelionei pasirinkta avalynė turėtų būti minkšta, lengva ir pagaminta iš natūralių medžiagų, leidžiančių jūsų kojoms kvėpuoti.

Leiskite sau pailsėti

Nors dažnai norime pamatyti begalę naujų ir mums dar nepažintų vietų, atostogos yra tam, kad mes pailsėtume ir atsigautume. Neverskite savęs skubėti. Neleiskite sau pervargti. Skirkite laiko sau ir pasimėgaukite jums skirtu laiku, kurio dažniausiai mes savo kasdienybėje labai sunkiai atrandame.

Taip pat skaitykite

Gražiausios Šiaulių vietos

Nors Šiauliai nėra didelis miestelis, tačiau lankytinų vietų – tikrai labai daug. Juokaujama, kad Šiauliai ...