Antradienis , 16 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Išmaniųjų telefonų rinka ir daugybė neįtikėtinų faktų

Išmaniųjų telefonų rinka ir daugybė neįtikėtinų faktų

Bent sekundėlei pabūkite atviri – ar tikrai manote, kad jūs galėtumėte ištverti bent vieną dieną nepatikrinę savo išmaniojo telefono? Akivaizdu, kad jei atsakymas yra „ne“, tuomet jūs nesate vieni. Jei jūs bent kartą stabtelėjote autobusų stotelėje, prekybos centre ar gatvėje, turbūt pastebėjote vieną ir tą patį panašumą – aplink jus didžioji dalis žmonių žvelgė į savo išmaniuosius telefonus.

Faktai, kuriuos verta žinoti

Taigi, išmanieji telefonai šiuolaikiniam žmogui yra tapę tiesiog būtina sudedamąja jų kasdienybės dalimi. Kita vertus, nors išmanieji telefonai yra tokie svarbūs mūsų gyvenimui, dauguma mūsų apie juos žinome pakankamai nedaug. Todėl PriedaiMobiliems.lt padėdami išspręsti šį klausimą, pateikia daug įdomių faktų apie išmaniuosius telefonus.

Jūsų išmaniajam telefonui įkrauti reikia mažiau nei 1 euro per metus

Jei jūs nesate pernelyg susirūpinę mus supančia aplinka ir jos išsaugojimu, labai tikėtina, kad jūs niekuomet nė nesusimąstėte, kiek per vienerius metus galėtų kainuoti jūsų kasdien naudojamo išmaniojo telefono įkrovimas. Ir nors tokio klausimo iki šiol sau galėjote nebūti uždavę, mes jums padėsime į jį atsakyti. Norint, kad jūsų išmanusis telefonas būtų įkrautas visus metus, reikia mažiau nei 1 euro. Žinoma, turbūt jūs tikėjotės, kad išlaidos yra kur kas didesnės? Tačiau išmanusis telefonas, įkrovimo režime paliktas nakčiai, suvartoja apytiksliai 19.2 Wh, todėl šiuolaikinio daugeliui žmonių būtino išmaniojo prietaiso naudojimas nėra jau toks brangus. Be to, išmanieji telefonai ir telefonų įkrovikliai (https://priedaimobiliems.lt/370-telefonu-ikrovikliai) tobulėja su kiekvienais metais, todėl telefonų įkrovimo laikas ne tik trumpėja, tačiau taip pat ir pinga.

Pastatas, kurio šviesos valdomos išmaniuoju telefonu

Stokholme yra dvidešimties aukštų pastatas/bokštas, kuriame esančių šviesų spalvą gali keisti bet kas, kas savo rankose turi išmanųjį telefoną. Šis bokštas šiandien yra bene vienintelis toks pasaulyje, kuris yra kontroliuojamas bet kurio išmaniojo telefono vartotojo. Jo kūrėjai tiki, kad tai simbolizuos demokratiją ir žmonių laisvę. Žinoma, tai taip pat labai tiesiogiai susiję ir su informacijos laisve bei laisvo dalinimosi principais internetinėje erdvėje. Laikui bėgant vis daugiau žmonių nori informaciją pasiekti visiškai nemokamai ir vos kelių mygtukų paspaudimu. Ir vėlgi, visą tai su kiekvienais metais padaryti tampa vis lengviau.

Kiekvienas žmogus turi „ėjimo parašą“

Jei jūs iki šiol manėte, kad jūsų kišenėje esantis išmanusis telefonas jūsų būvimo vietą gali fiksuoti tik jame esančių GPS ir Wi-Fi funkcijų pagalba, labai klydote. Jūsų išmanusis telefonas yra gerokai išmanesnis nei jūs manėte. Daugumoje išmaniųjų telefonų šiandien yra integruoti akselerometrai, kurie gali matuoti ėjimo trimis kryptimis pokyčius. Tai reiškia, kad pakeitus savo išmanųjį telefoną kitu, jūs nieko nepakeisite – jis ir toliau jus seks, identifikuodamas jūsų ėjimą, nebent jūsų eisena ir ėjimo įpročiai dėl tam tikrų priežasčių pasikeis, pvz., pradėsite avėti labai aukštus aukštakulnius, patirsite kojos traumą, dėl kurios imsite šlubčioti ar kt. Taigi, kam visa tai yra reikalinga? Kodėl kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas yra sekamas? Kartais gyvename ramiau, jei atsakymų į šiuos klausimus ieškoti tiesiog nebandome.

Pirminė „iPhone“ bandomoji versija buvo tikra nesėkmė

Nors „iPhone“ išmanusis telefonas sukėlė neįsivaizduojamo dydžio revoliuciją išmaniųjų prietaisų rinkoje, vis dėlto originalaus „iPhone“ atskleidimas „Macworld“ 2007 m. beveik nesibaigė didžiule nesėkme. Ir tam buvo kelios priežastys. Tuo metu išmanusis telefonas vis dar buvo ganėtinai prastoje pirminėje stadijoje – nuo prasto Wi-Fi ryšio, kuris dažnai tiesiog pradingdavo, iki daugybės kitų valdymo problemų. Tačiau suprantama, kad visa tai galiausiai buvo išspręsta, kuomet „Apple“ inžinieriai, nuo „iPhone“ pristatymo ir tikrojo debiuto parduotuvėse, išsprendė visas buvusias problemas, savo vartotojams pasiūlydami labai aukštos kokybės išmanųjį telefoną.

„iPhone“ nepriklausė „Apple“

Iš tikrųjų „Cisco“ valdė „iPhone“ prekės ženklą, kuomet apie šį naują ir revoliucinį produktą buvo pranešta 2007 m. Dvi kompanijos derėjosi ne vienerius metus, tačiau galiausiai joms pavyko susitarti.

Išmanieji telefonai gali žinoti jūsų kraujospūdį

Kam gi šiomis dienomis reikia medicininės įrangos, kai savo rankose turime išmanųjį telefoną? Ir nors tai gali skambėti pakankamai ciniškai, vis dėlto šiandien galima atsisiųsti ne vieną mobiliąją programėlę, kurios pagalba jūs galėtumėte sužinoti savo kraujospūdį, jį savo išmaniuoju telefonu pamatuojant per odą. Ir taip, greičiausiai jūs visą tai anuomet matėte tik fantastiniuose filmuose, tačiau tai tik dar kartą įrodo, kad visa tai, ką matome fantastinio žanro filmuose, anksčiau ar vėliau tampa realybe.

Nikola Tesla 1926 m. „išpranašavo“ išmaniuosius telefonus

Praėjo bene 90 metų nuo to laiko, kuomet Nikola Tesla vieno interviu metu numatė, jog ateityje mes naudosimės išmaniaisiais telefonais (nepaisant to, kad toks pavadinimas ir nebuvo įvardintas). Jis teigė, kad pasaulis ateityje taps „didžiulėmis smegenimis“, komunikacija vyks akimirksniu, neatsižvelgiant į žmonių būvimo vietą, o naudojami prietaisai bus mažesni nei tuo metu jų turėti telefonai ir tilps į liemenių kišenes. Taigi, turbūt būtų sunku ginčytis, kad N. Tesla apibūdinimas nebūtų panašus į šiuolaikinius išmaniuosius telefonus.

Didžioji dauguma „Apple“ pajamų atkeliauja iš „iPhone“

„Apple“ nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai nėra pigūs, tačiau iš tikrųjų šiai pasaulinio pripažinimo sulaukusiai technologijų milžinei didžiausias pajamas atneša būtent „iPhone“ išmanieji telefonai. Remiantis „Statista“ duomenimis, ketvirtajame 2019 m. fiskaliniame ketvirtyje „Apple“ kompanija iš „iPhone“ išmaniųjų telefonų pardavimų gavo 52,1% pajamų. Tai labai akivaizdžiai parodo, kad šie mažyčiai išmanieji prietaisai, kuriuos turi bene kiekvienas iš mūsų, jau seniai nebėra vien prabangos detalė.

„Android“ užima daugiau nei 75% OS rinkos

„Android“ operacinė sistema iki šiol dominuoja OS rinkoje, užimdama 75.85% rinkos dalį. Tuo tarpu „Apple“ kompanijos „iOS“ užima tik 22,87% rinkos. Tai rodo, kad „Android“ operacinė sistema yra geriau vertinama šiuolaikinių išmaniųjų prietaisų vartotojų. Kita vertus, tam didelės įtakos turi ir didesnė „Android“ išmaniųjų prietaisų pasiūla bei palankesnės išmaniųjų prietaisų, veikiančių su „Android“ operacine sistema, kainos (jei jos būtų lyginamos su „Apple“ kompanijos gaminama produkcija, veikiančia su „iOS“ operacine sistema).

Išmanieji telefonai gali nuskaityti brūkšninius kodus

Lygiai taip pat kaip išmanieji telefonai nuskaito QR kodus, jie tuo pačiu principu gali nuskaityti ir tradicinius brūkšninius kodus (arba kitaip dar vadinamus barkodus). Toks šiuolaikinių išmaniųjų telefonų funkcionalumas padeda kur kas lengviau palyginti prekių kainas, atlikti prekių inventorizaciją ir kitas užduotis, kurios yra susijusios su fizine prekyba – ypač, jei yra pasinaudojama įvairiomis brūkšniniams kodams nuskaityti skirtomis mobiliosiomis programėlėmis.

Išmanieji telefonai gali matyti infraraudonuosius spindulius

Jei jūs nukreipsite infraraudonąjį spindulį tiesiai į savo išmaniojo telefono kamerą, jo ekrane pasirodys purpurinis spindulys. Taip yra todėl, kad dauguma skaitmeninių kamerų jutiklių gali užfiksuoti šviesos dažnius, kurių žmogaus akis negalėtų pastebėti. Ir tai tikrai nėra vieninteliai pakankamai neįprasti šiuolaikinių išmaniųjų telefonų „gebėjimai“, kuriuos būtų galima įvardinti.

 

Taip pat skaitykite

scrap metal part of vehicles

Metalo supirkimo kaina gali skirtis skirtingose metalo supirktuvėse

Photo by Pamela Marie on Pexels.com Kodėl verta pasidomėti metalo supirkimu? Juk nors ir sakoma, ...