Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Verslas / Ar visada SEO paslaugos yra reikalingos?

Ar visada SEO paslaugos yra reikalingos?

SEO

Labai dažnai matome desperatiškus tam tikrų įmonių bandymus įrodyti, kad SEO paslaugos – esminės ir vienintelė, nuo kurių priklauso verslo sėkmė. Ar iš tikrųjų yra taip. Ar jūsų verslui seksis, jei nesamdysite SEO specialistų?

Pirmiausia, reiktų išsiaiškinti, kas tas SEO ir kodėl iš viso jo reikia. SEO yra optimizavimas paieškos sistemoms. Kitaip tariant, interneto puslapio pritaikymas Google keliamiems reikalavimams, kad puslapį rodytų kaip įmanoma aukščiau paieškojus su tam tikrais raktiniais žodžiais.

Plačiau apie tokias SEO paslaugas daugiau skaitykite čia.

SEO reikalingas verslui, kurių interneto puslapis neatlieka savo užduoties – neatveda suinteresuotų potencialių klientų, rinkodaros terminologija kalbant leadų – šaltųjų kontaktų. Jei jau susikūrėte puslapį, tai per jį turi ateiti bent keletas užklausų per savaitę. Tokiu atveju investicija į puslapį atsipirks.

Jei tų lankytojų nėra, tenka juos gaudyti kitais būdais – Google Ads reklama, reklamuojantis tradicinėse žiniasklaidos priemonės, lauko reklamose. Tai reikalauja dar daugiau papildomų investicijų. SEO jų reikalauja labai nedaug, todėl prieš imant paskolą ir 20 000 eurų skiriant reklamai, reiktų investuoti 1000 eurų SEO sutvarkymui. Gal likusių 19 000 skolintis ir nebereikės…

Dėl to ta SEO reklama yra įgavusi tokį svorį, apipinta įvairiais mitais ir kai kas ją laiko panacėja – vaistais nuo visų verslo ligų.

Bėda ta, kad SEO gali sužlugdyti jūsų verslą. Kaip ir bet kuri kita reklama. Jei jūs nesusitvarkysite su užsakymais, neatliksite jų laiku ir kokybiškai, nepadės jokia reklama – verslas žlugs. Dėl to reiktų pagalvoti, ar susitvarkysite su staiga kelis ar keliasdešimt kartų padidėjusiu užklausų srautu. Tai ypač pajaučia smulkūs verslininkai, kur įmonės vadovas dirba ir administratoriaus darbą, ir teikia paslaugas. Tiesiog pusę darbo laiko tenka skirti telefono skambučiams ir el. laiškų rašymui. Kada lieka laiko dirbti? Po darbo?.. Tai tikrai ne išeitis, todėl dirbant su reklama būtina pasirūpinti ir sklandžia įmonės veikimo schema.

SEO nėra būtinas tada, kai dirbate su valstybinėmis institucijomis ir dalyvaujate konkursuose. Jūsų puslapį lanko tik konkurentai ir tų valstybinių institucijų specialistai. Pardavimo procesas vyksta kiek kitaip, nei tradiciniame versle, todėl nei SEO, nei kokios kitos reklamos nereikia.

Dažnai SEO nereikia naujiems puslapiams, kuriuos gerai paruošia kūrėjai. Savininkams lieka tik surinkti keletą gerų atgalinių nuorodų, tinkamai užpildyti Google Business paskyros duomenis, kad rastų mobiliojoje paieškoje ir viskas.

Taip pat skaitykite

Oras vanduo sistema – vienas iš praktiškiausių sprendimų

Šiomis dienomis norint šildytis namu ir kartu vandenį galima atrasti tikrai nemažai skirtingų būdų tą ...