Sekmadienis , 22 gegužės 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / ATRASTI NEAPOLĮ KVIEČIAME NEIŠVYKUS IŠ ŠIAULIŲ

ATRASTI NEAPOLĮ KVIEČIAME NEIŠVYKUS IŠ ŠIAULIŲ

Trečiadienio (liepos 20 diena) vakarą šiauliečiams bus pristatytas jau trečiasis XIII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys. Projekte „Kelias į Neapolį“ skambės melodijos, klausytojus nukelsiančios į saulėtąją Italiją. Aristokratiškos elegancijos ir savito lengvumo kupinos spalvingomis tonacijomis besiliejančios muzikos kalbos iš Neapolio mokėsi visas pasaulis. Šiame mieste nuolat kunkuliuojančios emocijos persipina su svajingais peizažais, tad nenuostabu, kad čia gimė visų mėgiamos melodijos: „O sole mio“, „Funiculi funicula“. Neapoliečių dainos išsiskiria banguojančia ritmika bei spinduliuojančia melodika, kuri užburia ir pačius atlikėjus, ir klausytojus.

Drauge su projekto „Kelias į Neapolį“ sumanytoju – daugiau  nei aštuonerius metus Lietuvoje gyvenančiu belgų gitaristu, kompozitoriumi ir vokalistu Chrisu Ruebensu – į Šiaulius atvyksta dar du svečiai iš Belgijos: solistė Lieselot de Wilde ir gitaristas bei kompozitorius Peter Verhelst. Projekto iniciatoriaus Chriso Ruebenso vardas daugeliui asocijuojasi su klasikine gitara. Kompozitorius yra Baltijos gitarų kvarteto, garsinančio Lietuvą pasaulyje, ir savo įkurtos grupės Chris Ruebens Ensemble narys. Jo kūryba vis labiau pripažįstama pasaulyje ir pastaraisiais metais pelnė svarių apdovanojimų.

Festivalis

Kitas atlikėjas – gitaristas bei kompozitorius Peter Verhelst – dažnai koncertuoja su Briuselio, Gento ir Antverpeno muzikos grupėmis, kuria muzikines kompozicijas teatrui, šokių spektakliams ir audiovizualiniams pasirodymams. Muzikantas, kadaise grojęs su Chrisu Ruebensu vienoje grupėje savo šalyje, jau yra koncertavęs su juo ir  Lietuvoje.

Koncerto siela solistė Lieselot De Wilde, kilusi iš Gento, garsėja vokalo universalumu bei artistiškumu. Ji sugeba nepriekaištingai atlikti ne tik šiuolaikinio repertuaro, bet ir senųjų epochų kūrinius. Būtent jai buvo patikėta atrinkti kūrinius projektui iš daugiau nei 25 000 neapoliečių dainų lobyno.

Kartu su trimis belgais scenoje pasirodys ir improvizuotojo talentu garsėjantis lietuvis smuikininkas Tadas Dešukas.

Scenos profesionalų dėka Chaimo Frenkelio vilos parke susirinksiantys klausytojai galės pasijusti taip, lyg sėdėtų spalvingajame Neapolyje po ryškiai žydru Italijos dangumi.

Pagrindinės festivalio rėmėjos: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Partnerė Šiauliuose bilietų platintoja „Ticket Market“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT televizija, žiniasklaidos grupė „Etaplius“: naujienų portalas, savaitraštis, Šiaulių regiono televizija. Informaciniai rėmėjai: dienraštis „Šiaulių kraštas“, UAB „Saulės radijas“, UAB „Šiaulių apskrities televizija“, VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras“. Rėmėjai: draudimo bendrovė „BTA“, UAB „Sabalin“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, AB spaustuvė „Titnagas“. Draugai: VšĮ „Kristupo festivalis“, VšĮ „Menų spaustuvė“, gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, Šiaulių kultūros centras, valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“.

Bilietus į liepos 20 d. (trečiadienį) 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke vyksiantį koncertą „Kelias į Neapolį“ galite įsigyti Chaimo Frenkelio vilos kasoje arba internetu

http://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/frenkelio-vilos-vasaros-festivalis-2016-italijos-magija-0720

 

Taip pat skaitykite

Kodėl auksinės grandinėlės ir apyrankės visada išliks vertingos?

Auksas – vienas populiariausių tauriųjų metalų, iš kurio gaminamos auksinės grandinėlės, auksinės apyrankės, auksiniai žiedai, ...