Trečiadienis , 10 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / CHAIMO FRENKELIO VILOS PARKE – ITALIŠKA DVASIA

CHAIMO FRENKELIO VILOS PARKE – ITALIŠKA DVASIA

Šįvakar šiauliečiams pristatytas jau trečiasis XIII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys. Koncerte „Kelias į Neapolį“ skambėjo į saulėtąją Italiją klausytojus nukėlusios  melodijos. Drauge su projekto „Kelias į Neapolį“ sumanytoju, daugiau  nei aštuonerius metus Lietuvoje gyvenančiu belgų gitaristu, kompozitoriumi ir vokalistu Chrisu Rubensu, į Šiaulius atvyko dar du svečiai iš Belgijos: solistė Lieselot de Wilde ir gitaristas bei kompozitorius Peter Verhelst.

Projekto iniciatoriaus Chriso Ruebenso vardas daugeliui asocijuojasi su klasikine gitara. Kompozitorius yra Baltijos gitarų kvarteto ir  grupės Chris Ruebens Ensemble narys. Jo kūryba vis labiau pripažįstama pasaulyje ir pastaraisiais metais pelnė svarių apdovanojimų.

„Kelias į Neapolį“
E. Tamošiūno nuotr.

Kartu su žinomu gitaristu atvykstantys atlikėjai yra gerai žinomi ne tik savo šalyje, bet ir už jos ribų. Gitaristas bei kompozitorius Peter Verhelst dažnai koncertuoja su Briuselio, Gento ir Antverpeno muzikos grupėmis, kuria muzikines kompozicijas teatrui, šokių spektakliams ir audiovizualiniams pasirodymams. Solistė Lieselot De Wilde yra pirmo ryškumo žvaigždė Belgijos muzikos pasaulyje, dalyvauja daugelyje šiuolaikinės ir klasikinės muzikos projektų, geba tobulai atlikti modernius ir senosios muzikos kūrinius.

Kartu su trimis belgais scenoje pasirodė improvizuotojo talentu garsėjantis lietuvis smuikininkas Tadas Dešukas.

Pagrindinės festivalio rėmėjos: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Partnerė Šiauliuose bilietų platintoja „Ticket Market“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT televizija, žiniasklaidos grupė „Etaplius“: naujienų portalas, savaitraštis, Šiaulių regiono televizija. Informaciniai rėmėjai: dienraštis „Šiaulių kraštas“, UAB „Saulės radijas“, UAB „Šiaulių apskrities televizija“, VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras“. Rėmėjai: draudimo bendrovė „BTA“, UAB „Sabalin“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, AB spaustuvė „Titnagas“. Draugai: VšĮ „Kristupo festivalis“, VšĮ „Menų spaustuvė“, gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, Šiaulių kultūros centras, valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“.

Taip pat skaitykite

Lengvesnės papuošalų paieškos

Jei norite įsigyti naujų juvelyrinių dirbinių, kurie papildytų jūsų papuošalų kolekciją ir taip pat taptų ...