Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Pramogos / Bardų festivalis „Purpurinis vakaras” ruošiasi susitikimui su savo klausytojais

Bardų festivalis „Purpurinis vakaras” ruošiasi susitikimui su savo klausytojais

Šią savaitę Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis susitiko su Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriais – VšĮ „Bardai LT” atstovais. Pastarieji pristatė šių metų festivalio programą, jos naujoves, pasidalijo pasiruošimo festivaliui aktualijomis bei ateities perspektyvomis. Meras dėkojo už Anykščių vardo garsinimą ir čia užaugintą tokį populiarų ir savo klausytoją turintį renginį.

Pasak VšĮ „Bardai LT” direktoriaus Beno Jakšto, labai svarbus rajono savivaldybės vadovų palaikymas tiek morališkai, tiek finansiškai. Kaip sakė festivalio direktorė Alina Semionova, festivalį seniai jau norėjo „perpirkti” kai kurios kitos svaivaldybės, tačiau tik dėka Anykščių rajono savivaldybės bei jai pavaldžių institucijų geranoriškumo, festivalis išliko Anykščiuose.

Šiais metais, jau 8-tasis „Purpurinis vakaras” vyks rugpjūčio 13 – 15 dienomis. Jo programoje – tradiciniai koncertai su pirmą kartą čia dalyvausiančiais atlikėjais, naujomis programomis, naujais renginiais. Festivalyje pirmą kartą dalyvaus Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė”, aktoriai Vladas Bagdonas, Larisa Kalpokaitė, Ilona Balsytė, vienas iš lietuviškosios dainuojamosios poezijos pradininkų Alfredas Kukaitis ir daugelis kitų.

Tradiciniuose vidurnakčio poezijos skaitymuose (rugpjūčio 15 dieną) Anykščių koplyčioje poeziją skaitys Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, aktorė Nelė Savičenko. Tąnakt skambės Henriko Radausko, Henriko Algio Čigriejaus, Takuboku Išikavos eilėraščiai.

Į susitikimus su festivalio klausytojais, žiūrovais atvyks režisierius Audrius Stonys, poetai Mindaugas Nastaravičius, Aušra Kaziliūnaitė, Dainius Gintalas, Gintaras Bleizgys. Autorinę darbų parodų surengs vienas žymiausių Lietuvos šiuolaikinių dailininkų – abstrakcionistų Linas Linadzbergis.

Šiemet pirmą kartą festivalio metu bus surengtas atskiras koncertas vaikams. Rugpjūčio 15 dieną aikštėje prie Kultūros centro renginyje „Vaikų ir bardų vidudienis” savo naują kompaktinę plokštelę „Tarakonas iš vaikystės” pristatys Gediminas ir Ainis Storpirščiai.

Kaip ir įprastai, bene pusė festivalio „Purpurinis vakaras” renginių – visiškai nemokami. Į mokamus koncertus jau dabar parduodami bilietai.

Visą festivalio programą galite peržiūrėti atnaujintoje interneto svetainėje www.purpurinisvakaras.lt.

Taip pat skaitykite

Gražiausios Šiaulių vietos

Nors Šiauliai nėra didelis miestelis, tačiau lankytinų vietų – tikrai labai daug. Juokaujama, kad Šiauliai ...

Parašykite komentarą