Penktadienis , 29 kovo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / CHAIMO FRENKELIO VILOJE VERTINAMI JAUNŲJŲ ELEKTRONIKOS KONSTRUKTORIŲ DARBAI

CHAIMO FRENKELIO VILOJE VERTINAMI JAUNŲJŲ ELEKTRONIKOS KONSTRUKTORIŲ DARBAI

2016 metų gegužės 27 dieną, penktadienį, 12.00 valandą Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks XXII tarptautinis jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkursas, organizuojamas Šiaulių „Aušros“ muziejaus kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru (Vilnius). Tradiciškai konkursas suburia mechanika ir elektronika labai besidomintį jaunimą iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių. Renginys nemokamas.

Šiemet minima 90-ies metų Lietuvos radijo sukaktis – 1926 m. birželio 12 d. radijo eteryje pirmą kartą suskambo lietuviškas balsas. Tai buvo reikšminga pradžia Lietuvos radijo transliuotojams, padėjusi pamatus Lietuvos televizijai. Radijo išradimas ir jo raidos istorija 1995 m. paskatino Šiaulių „Aušros“ muziejuje surengti pirmą jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų parodą, vėliau išaugusią į konkursą. Iš pradžių jis buvo skirtas tik Šiaulių miesto moksleiviams, 1997 m. tapo respublikinis, 2004 m. – tarptautinis.

Konkurso organizatoriai leidžia jauniesiems technikams ir konstruktoriams pristatyti savo darbus, atradimus, pasidalyti kūrybos įspūdžiais tiek su bendraminčiais, tiek su visuomene. Maža to, konkursas skatina kasmet pasitempti ir kūrybiškai pažvelgti į darbą, jei norima užimti prizinę vietą.

XXII tarptautinis jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkursas
XXII tarptautinis jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkursas

Varžymasis su dalyviais iš kitų šalių skatina jaunų žmonių tarptautinę komunikaciją, žinių ir patirties sklaidą. Konkurse dalyvaujantys jaunieji konstruktoriai suteikia vilties, kad Lietuvoje netrūks perspektyvių elektronikos, kompiuterinės technikos specialistų.

Dalyviai varžosi trijose amžiaus grupėse: jaunesniųjų – iki 15 metų, vyresniųjų – nuo 15 iki 18 metų ir vyriausiųjų – nuo 18 iki 21 metų. Konkursui pateikiami darbai, susiję su elektronika, ryšio sistemomis, kompiuterija, robotų technika ir kt. Darbai turi būti originalūs, estetiški, saugūs naudoti. Prie kiekvieno darbo pridedamas aprašymas su gaminio paskirtimi, pagrindiniais parametrais, nubraižytomis elektrinėmis principinėmis schemomis ir jų trumpu aprašymu.

Darbų gynimo metu autorius paaiškina darbo esmę ir pristatomo gaminio privalumus, pademonstruoja jo veikimą, atsako į vertinimo komisijos ir dalyvių užduodamus klausimus. Vertindama darbus, komisija atsižvelgia į gaminio originalumą, praktinį pritaikymą, atlikimo kokybę.

Vertinimo komisijoje šiemet dalyvauja Šiaulių universiteto Elektronikos ir elektros inžinerijos katedros vedėjas dr. Dainius Balbonas ir doc. dr. Nerijus Ramanauskas, Šiaulių valstybinės kolegijos Transporto inžinerijos katedros lekt. dr. Saulius Niauronis, UAB „Lemona“ Šiaulių filialo vadovas Rolandas Gasickas ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkas-vyresn. specialistas Marius Morozas.

Konkurso nugalėtojai tradiciškai bus apdovanoti diplomais ir prizais, už kuriuos organizatoriai dėkingi rėmėjams: UAB „Elektrobalt“, UAB „Milgreta“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, UAB „Lemona“, UAB „Jung Vilnius“.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkas-vyresn. specialistas Marius Morozas, tel. (8 41) 52 43 95.

Taip pat skaitykite

Pagrindinės kikbokso ir bokso prekės

Kikboksas ir boksas – dinamiškos kovinės sporto šakos, kurioms reikia specialios įrangos, kad būtų užtikrintas ...