Šeštadienis , 25 birželio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Dažai metalui padės prailginti metalinių paviršių tarnavimo laiką

Dažai metalui padės prailginti metalinių paviršių tarnavimo laiką

Iki šiol pastebima, kad nemaža dalis vartotojų yra įsitikinę, jog metalo, skirtingai nei medienos, apsaugoti nėra jokios būtinybės – juk metalas yra savaime labai stiprus. Ir nors akivaizdu, kad metalo savybių nėra prasmės lyginti su medienos savybėmis, vis dėlto metalinius paviršius taip pat yra būtina apsaugoti. Klausiate, kodėl? Viskas yra labai paprasta – metalo didžiausi priešai yra deguonis ir drėgmė. Tai reiškia, kad metalo pažeidimui nereikia jokių specifinių ir išskirtinių sąlygų. Neapsaugoto metalo būklė paprasčiausiai prastėja natūraliomis sąlygomis.

Taigi, turbūt svarstote, kaip galima apsaugoti metalinius paviršius, kartu svarstydami ir apie tai, ar turi būti apsaugoti tik lauke, ar ir vidaus patalpose esantys metaliniai paviršiai. Ir iš tiesų, daugelis žmonių mano, kad jei kalbama apie metalo apsaugą, yra kalbama tik apie lauke esančius metalinius paviršius, kuriuos nuolatos veikia įvairūs neigiami aplinkos veiksniai. Tačiau toks požiūris yra labai neteisingas. Metalinius paviršius reikia apsaugoti tiek vidaus patalpose, tiek ir lauke, kadangi tiek vienur, tiek ir kitur metalas yra veikiamas jau minėtos drėgmės ir deguonies.

Kuomet metalą veikia drėgmė ir deguonis, jis ima rūdyti. Ir kuo labiau metalinis paviršius surūdija, tuo labiau suprastėja ir jo estetinė išvaizda bei funkcionalumas. Tai reiškia, kad tuomet, kai metalą pernelyg pažeidžia rūdys, juo tiesiog tenka atsikratyti, kartu patiriant ir papildomas išlaidas naujų daiktų ar detalių įsigijimui. Norint to išvengti, yra reikalingi kokybiški dazai metalui. Apsauginis dažų sluoksnis, kuriuo padengiami metaliniai paviršiai, padeda metalą apsaugoti nuo neigiamų aplinkos veiksnių, užtikrinant ir didesnį metalo ilgaamžiškumą.

Be abejo, rinkoje siūlomi dažai metalui pasižymi didžiule įvairove. Todėl svarbu pasirinkti metalo dažus, kurie būtų pritaikyti konkretiems paviršiams. Pavyzdžiui, jei norite nudažyti laikančiąsias plienines konstrukcijas ar metalinius stulpus, ieškokite tam pritaikytų metalo dažų. Kita vertus, galite atrasti ir visiems metaliniams paviršiams – nuo metalinių vartų ar durų, iki metalinių sodo baldų – pritaikytus metalo dažus. Svarbu, kad pasirinkti metalo dažai pasižymėtų ir hidrofobinėmis savybėmis, kadangi tokiu atveju metalinius paviršius taptų lengviau prižiūrėti. Taigi, jei norite savo būsto viduje ir lauke naudoti ilgaamžiškus ir estetiškai atrodančius metalinius paviršius, būtinai juos tinkamai apsaugokite.

Taip pat skaitykite

Kodėl auksinės grandinėlės ir apyrankės visada išliks vertingos?

Auksas – vienas populiariausių tauriųjų metalų, iš kurio gaminamos auksinės grandinėlės, auksinės apyrankės, auksiniai žiedai, ...