Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Kultūra / Festivalis „Saulės žiedas“ stebins ne tik dieną, bet ir naktį

Festivalis „Saulės žiedas“ stebins ne tik dieną, bet ir naktį

Šių metų liepos 6–11 dienomis vyksiantis VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ šiauliečiams bei miesto svečiams pažada kupiną renginių savaitę. Liepos 3 dieną įvykusioje konferencijoje organizatoriai pristatė jau tradicija spėjusiomis tapti šventės dalis: masinį „Saulės žiedo“ šokį ir visų laukiamą „Saulės žiedo“ kultūros ir meno naktį.

Į „Saulės“ šokį kviečia visus

PC „Saulės miestas“ vykusioje spaudos konferencijoje „Saulės“ šokio kūrėjos – jogos, aerobikos instruktorė Jurga Mikelionienė ir meninės raiškos mokyklos „Incognito“ vadovė Virginija Medžiaušienė – pristatė ir su šokėjais pademonstravo būsimąjį „Saulės“ šokį, prie kurio kviečia prisijungti visus miesto gyventojus. „Šis šokis „Čiulba ulba“ yra stilizuotas: ir folkloras, ir modernus lietuvių liaudies sceninis šokis, todėl tikrai tūrėtų patraukti visų dėmesį.“ – kalbėjo šokių vadovė Virginija Medžiaušienė. Jai pritarė ir kolegė Jurga Mikelionienė: „Manau, kad daugelis jau spėjo pasižiūrėti šokio vaizdo įrašą ir išsigąsti jo sudėtingumo, bet norėčiau pabrėžti, kad pirmoji dalis skirta žiūrėjimui, o visus kviesime prisijungti tik prie antros šokio dalies, kuri ir bus skirta pasilinksminimui ”. Renginio organizatoriai tikisi, kad miestiečiai, svečiai ir, žinoma, dalyviai iš viso pasaulio prisijungs smagiam šokiui ir jis taps ženklu, simbolizuojančiu „Saulės žiedo“ festivalį, bendrumą bei šilumą.

Festivalis „Saulės žiedas“
Alvydo Kučo nuotr.

„Saulės naktis“ ne tik jaunimui, bet ir šeimoms

Jau antrus metus „Saulės žiedo“ organizatoriai miesto svečius kvies linksmintis ne tik dieną, bet ir neišsiskirstyti liepos dešimtosios naktį. „Saulės nakties“ koordinatorė Goda Gargasaitė teigia, jog šiais metais visi ruošėsi dar atsakingiau, kad žmonės galėtų ne tik stebėti, bet ir patys išbandyti visas siūlomas veiklas. Visame pėsčiųjų bulvare skambės muzika, vyks koncertai, šokėjų pasirodymai, judrūs žaidimai, sporto šakų pristatymai, įvairūs kūrybiniai užsiėmimai ir mokymai. Šių metų siurprizai, „Saulės nakties suktinis” su TV laidų vedėja, muzikologe Zita Kelmickaite bei amfiteatre rodomas kinas visai šeimai „Aukso žirgas”, kurį atveža pats režisierius Valentas Aškinis.  Taip pat, pirmą kartą Šiaulių mieste matysime ansamblį iš Latvijos „Miers un bērziņš“, kuris į „Saulės naktį“ atkeliaus su muzikine platforma. „Smagu pranešti, kad naktis neužsibaigs bulvare, ji persikels į naktinį klubą „Happy Mosquito“, kur visi galės tęsti linksmybes ir toliau mokytis nacionalinių svečių šokių” – praneša „Saulės nakties“ koordinatorė.

Organizatoriai taip pat praneša apie laikinas „Saulės žiedo“ tatuiruotes, kuriomis kviečiami pasipuošti visi norintys. Jas galite pasiimti Šiaulių turizmo informacijos centre.

Aura Lomeikaitė

Daugiau informacijos svetainėje: www.saulesziedas.su.lt

Taip pat skaitykite

VITO LUCKAUS FOTOGRAFIJOS CENTRO PARENGTA PARODA APŽVELGS SPALVOTOSIOS FOTOGRAFIJOS RAIDĄ LIETUVOJE

Šių metų kovo 21 dieną, antradienį, 17.30 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje ...