Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Kultūra / „Saulės žiedo“ organizatoriai: savanorystės ir Šiaulių verslininkų dėka festivalis tapo žinomas P. Korėjoje

„Saulės žiedo“ organizatoriai: savanorystės ir Šiaulių verslininkų dėka festivalis tapo žinomas P. Korėjoje

2015 metų liepos 6–11 dienomis vyksiantis VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ šiandien laikomas vienu iš geriausiai Šiaulius reprezentuojančiu renginiu, o pasauliniuose liaudies muzikos kongresuose pristatomas ir kaip labai rimtas visos Europos folkloro renginys.

Trečiadienį vykusios spaudos konferencijos metu konkurso-festivalio organizacinio komiteto narė Rūta Stankuvienė teigė, kad tai yra didelė vertė, kai renginiu patiki tokios organizacijos kaip Tarptautinė liaudies meno organizacija IOV (prie UNESCO) ir Tarptautinė šokių festivalių federacija FIDAF bei įtraukia į savo planuojamų ir prioritetinių renginių sąrašus. „Neseniai dalyvavome tarptautiniame kongrese Pietų Korėjoje ir patys buvome nustebę, kad ten daug kas kalbėjo apie „Saulės žiedą“ kaip apie vieną stipriausių folkloro renginių Europoje“ – sako R. Stankuvienė.

Pirmuosius žingsnius žengė su Šiaulių miesto verslininkais

Lygiai prieš dešimtmetį pirmą kartą įvykęs „Saulės žiedas“ tuomet pirmuosius žingsnius žengė su seniausia Lietuvoje veikiančia įmone AB „Gubernija“. „Saulės žiedas gimė kartu su vienu jubiliejumi, tada „Gubernijai“ buvo 340 metų, o šiemet švęsim savo pirmąjį dešimtmetį ir „Gubernijos“ 350 metų jubiliejų. Džiugu, kad kultūros ir verslo buvimas kartu tik stiprėja metai iš metų“ – sako R. Stankuvienė.

„Saulės žiedo“ meno vadovas Darius Daknys priduria, kad net atvykę užsienio svečiai stebisi, kad tokio renginio rėmėjai yra ne tik įvairūs fondai, bet ir privačios įmonės. „Komisijos narys iš Latvijos ne kartą klausė, kaip mums pavyksta pritraukti verslą. Juk toks festivalis yra nekomercinis ir neneša pelno, o verslininkai dažniausiai ieško kur pelningiau panaudoti pinigus. Vis tik Šiauliuose turime ir tokių verslininkų, kurie globoja, mecenuoja kultūros renginius“ – teigia D. Daknys.

Pasak jo, didelę vertę sukuria ir konkursinė dalis. „Konkursas – tai kokybės ženklas. Nes čia jau ne visi kolektyvai gali atvažiuoti. Dalyvavimas mūsų konkurse-festivalyje pakelia ir paties kolektyvo kartelę. Todėl ir ansambliai atvyksta stipresni, nei vyksta į kitus festivalius“.

„Saulės žiedo“ organizatoriai
Juliaus Jusevičiaus nuotr.

Konkurso-festivalio veidas – savanoriai

„Saulės žiedas“ neįvyktų ir be gausaus būrio savanorių, kurių kas kartą būna virš šimto. „Mums labai džiugu, kad mes auginame savanorius. Nemaža jų dalis dirba čia jau nebe pirmus metus. Šiemet galim pasidžiaugti, kad apskritai Lietuvoje populiarėja savanorystė. Prieš dešimtmetį savanoriais būdavo tik jaunimas, o šiandien jais tampa jau ne tik gimnazistai, studentai, bet ir jaunai brandūs žmonės. Dar už kelių metų tikimės sulaukti ir savanorių senjorų“ – tikisi R. Stankuvienė.

Tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ vyks liepos 6–11 dienomis Šiauliuose ir Šiaulių regione. Pasirodys kolektyvai iš 11 užsienio šalių: Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Rusijos, Turkijos ir Vengrijos. Šiemet festivalis skiriamas etnografiniams regionams, tad laukiama gausaus būrio Lietuvos atlikėjų.

Daugiau informacijos:
www.saulesziedas.su.lt

 

Taip pat skaitykite

VITO LUCKAUS FOTOGRAFIJOS CENTRO PARENGTA PARODA APŽVELGS SPALVOTOSIOS FOTOGRAFIJOS RAIDĄ LIETUVOJE

Šių metų kovo 21 dieną, antradienį, 17.30 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje ...