Trečiadienis , 24 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / FOTOGRAFIJOS MUZIEJUJE ATIDAROMA AKTŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA „SUSILIEJIMAI“

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUJE ATIDAROMA AKTŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA „SUSILIEJIMAI“

Šių metų kovo 18 dieną, penktadienį, 16.00 valandą Fotografijos muziejuje (adresas Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotografės Ingridos Mockutės-Pocienės aktų fotografijų paroda „Susiliejimai“. Paroda veikia 2016-03-18–04-10.

I. Mockutė-Pocienė gimė ir augo Tauragėje, 2002 m. baigė Vilniaus dailės akademijos Telšių taikomosios dailės skyriaus metalo dizaino specialybę. Nuo pat mažų dienų menininkę lydėjo fotografija. „Mama buvo fotografė mėgėja, todėl vaikystėje teko ir juostas padėti ryškinti ir tamsoje gimstantį stebuklą stebėti“, – prisimena I. Mockutė-Pocienė.

Kalbėdama apie fotografiją menininkė pabrėžia, kad pirma idėja turi gimti ir susiformuoti viduje ir tik po to ją galima išreikšti. Nors kartais net ir įgavusi pavidalą fotografija ne visada pilnai atspindi tai, ką viduje jaučia pats kūrėjas.

Šiuo metu Klaipėdoje gyvenanti menininkė aktyviai kurti pradėjo nuo 2007-ųjų, o po dviejų metų Tauragės fotografijos galerijoje atidarė pirmąją personalinę fotografijos ir juvelyrikos parodą „Apie moterį“. I. Mockutė-Pocienė yra dirbusi juvelyre, todėl parodos koncepciją sudarė ir vienas kitą papildė skirtingi menai.

AKTŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA „SUSILIEJIMAI“
AKTŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA „SUSILIEJIMAI“

Aktų fotografijų paroda „Susiliejimai“ visuomenei pirmą kartą pristatyta 2015 m. Tauragės fotografijos galerijoje, vėliau – Klaipėdos fotografijos galerijoje, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose. „Man kūryba – tai nuolatinis ieškojimas. Seniai fotografuoju žmones, tačiau „apsinuoginau“ palaipsniui. Nusirengdami parodome ne tik kūną, dalelę sielos, savo istorijos, patirties. Kūnas yra nenuobodus, todėl jis yra mano kūrybinis impulsas ir jėga“, – parodą „Susiliejimai“ komentuoja fotografė.

Aktų fotografijose kūno kalba atspindi platų spektrą veiksmų ir pozicijų, nuo pačių fiziškiausių iki pačių simboliškiausių, nuo pačių intymiausių iki labiausiai socialinių, nuo pačių įgimčiausių iki labiausiai išmoktų. „Visa tai – akimirka, kurioje kūnas užima svarbiausią poziciją. Kūnas tampa meno objektu – papuošalu, skulptūra – ar tiesiog gamtos dariniu. Jį atrakina emocinis intymumas, kai atsiveria galimybės: susilieti, lietis, liestis“, – pasakoja I. Mockutė-Pocienė.

Informaciją teikia Fotografijos muziejaus parodų ir renginių kuratorė Gedutė Grigaliūnaitė, tel. (8 41) 52 43 96.

Taip pat skaitykite

Dantų implantų pranašumai: šypsenos ir burnos sveikatos atkūrimas

Dantų implantavimas Vilniuje Domus Dentes klinikoje iš esmės pakeitė odontologijos sritį, siūlant nuolatinį ir veiksmingą ...